Składki płacone na Zakład Ubezpieczeń Społecznych a składka zdrowotna

W naszym państwie jest taka jednostka jak ZUS. Odprowadza się różnego rodzaju składki. Jednak nie każdy się orientuje, jakie. Dlaczego? Bo jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawca się wszystkim zajmuje.

Od wynagrodzenia odciągane są nam np. zus składka zdrowotna .

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź link tonsmeier kutno harmonogram 2019 a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Oczywiście, gdy brak nam pracy, albo pracujemy na umowach ogólnie zwanych „śmieciowymi” to można pomyśleć o dobrowolnych składka. W takiej sytuacji zus składka jest wyliczana trochej inaczej niż ta, kiedy jesteśmy ubezpieczeni z zakładu pracy. Kiedy ciężko nam to wszystko ogarnąć i nawet informacje znajdujące się na stronie internetowej ZUS-u niewiele nam mówią, to można wybrać się do siedziby ZUS-u w mieście powiatowym, pod które należymy i tam dostaniemy wszystkie niezbędne wiadomości. To najlepsze rozwiązanie, bo inaczej zaczniemy się motać w zawiłościach przeliczeń i nie zyskamy pewności, czy opcja z ubezpieczeniem się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest rzeczywiście dla nas dobra. Może wyjść na to, że składki są za duże i lepiej będzie samodzielnie odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, ale tego typu decyzje to indywidualna sprawa.

Odlicz to sobie od podatku

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem zastanawiamy się, czemu tak dużo ludzi zamiast paragonu bierze w różnych prosi o fakturę. A to wszystko wiąże się z tym, że mogą tym osobom należeć się odliczenia od podatku. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale możemy niektóre produktów z naszych zakupów odliczyć przy rozliczeniu. Warto, więc się tym zainteresować, bo w takiej sytuacji dostaniemy zwrot z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A wszyscy wiemy, że każdy woli dostawać pieniądze z ZUS-u zamiast dopłacać, bo i tego typu sytuacje się dzieją. Rozliczenie jest obowiązkowe, jeżeli przekroczymy kwotę minimalną.

Kwota ta różni się rok rocznie o kilka złotych, dobrze, więc sprawdzać jak to zmienia się co roku. Poza tymgdy wypełniamy PIT musimy nie zapominać, żeby wypełnić ten odpowiedni. Oczywiście identycznie jak w przypadku wątpliwości dotyczących ze składkami ,też w sytuacji odliczeń od podatku można pójść po informacje do ZUS-u. Można też znaleźć księgową, która powie nam, co i jak. Tam otrzymamy informacje, na co powinniśmy wziąć faktury, co da się odliczyć w naszej konkretnej sytuacji. A to faktycznie istotne, bo kiedy możemy otrzymać jakieś pieniądze to, czemu niby mamy z tego rezygnować.