Fenomenalne krajobrazy Nowego Targu

Ferie służą podróżom. Stosownym przedsięwzięciem na wypoczynek i zwiedzanie pięknych zakamarków naszego kraju jest podróż do metropolii Podhala, Nowego Targu. Miasto słynie od stuleci z handlu, rzemiosła, a przede wszystkim z wyrobu kożuchów i obuwia.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
To miasto sportu i czynnego wypoczynku, czasem nawet w postaciach ekstremalnych. W okolicy owego miasta znajdują się wspaniałe szlaki turystyczne piesze i rowerowe. To też wspaniałe miejsce na skoki spadochronowe, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, bądź żeglowanie (szkoła żeglarska) po Jeziorze Czorsztyńskim. Wypoczynek po dniu obszernym wrażeń gwarantuje tanie noclegi nowy targ. Do ciekawostek Nowego Targu należą giełdy czwartkowe, które tak rozrosły się w ostatnich latach że odbywają się także w weekendy. Współcześnie to nie tylko targowica podhalańskich górali, lecz ogromny plac handlowy dla innych narodowości.

Jeśli opisywany tekst jest dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj automat parkingowy – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Handluje się wszystkim, nie wyłącznie słynnymi nowotarskimi kożuchami.

Oscypek, czy bryndza to specjały, które dzięki podhalańskim bacom cieszą się uznaniem nie tylko pośród lokalnych miłośników dobrej kuchni. Oscypkowy szlak dookoła stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości których jest możliwość przywieźć nie tylko autentyczny owczy bundz, bryndzę, bądź oscypka, lecz także niezapomniane wspomnienia widoków rozciągających się z pastwisk umiejscowionych na południowych pochyłościach Gorców. Północne terytoria Nowego Targu tworzą świetne warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wyżej położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada frajda dla zwolenników rowerów górskich.

zabiegi w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną atrakcją szlaków rowerowych są bez wątpienia świetne zalety widokowe. Praktycznie z każdego miejsca roztaczają się doskonałe pejzaże na Nowy Targ i na pełny masyw Tatr. Po odpoczynku jaki proponuje hotel Nowy Targ warto udać się na ścieżkę edukacyjną, jaka gwarantuje zobaczenie osobliwego torfowiska wysokiego, oraz mieszkających w tamtym miejscu zwierzaków i roślin. Ścieżkę o długości 610 metrów można odwiedzić piechotą, czy też rowerem. Wyjątkową atrakcją jest taras widokowy na kopułę torfowiska z okazją odwiedzania przez osoby na wózkach inwalidzkich.