Jak opłaca się upiec Francuski rogalik z nadzieniem?

Słodkie rogaliki to przekąska, którą nie pogardzi raczej żaden fan słodkości. Świetnie pasują jako przekąska na drugie śniadanie. Równie dobrze nadają się do wieczornej kawy. Warto zaproponować je gościom albo poczęstować bliskich. Wszyscy będą je ze smakiem pochłaniali, nie można mieć odnośnie tego żadnych wątpliwości. Rogalików jest jednak całe mnóstwo. A wśród nich zdecydowanie królują francuskie croissant. Tak na dobrą sprawę to ich nazwa pochodzi z Francji, natomiast rogale są bardzo sławne także na południu Europy. Niektórzy uważają, że to właśnie tam się jada oryginalne crossainty.

Mleczno - karmelowe rogaliki Bonjour

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Dostępne w sklepie crossainty z musem(zobacz na to) czy takie od piekarza wyglądają bardzo dobrze. Ponadto są lekkie i chrupiące. Czy takie same da się wykonać u siebie w domu? Tak, lecz jest to dość pracochłonne.

Jeśli interesuje Cię niniejszy artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący news esok.

Z całą pewnością nie jest to smakołyk, który da się zrobić w parę minut i mieć natychmiastową przekąskę. Musisz zainwestować trochę pracy i trochę czasu. Przede wszystkim dlatego, że tworzenie crossaint wymaga ciągłego pilnowania pieczonego ciasta i ponownego zwijania. Nie można więc zwyczajnie odstawić rogale, by „radziły sobie same” przez dwie godziny, a następnie sięgnąć po gotowe. Tutaj konieczne jest trzymanie ręki na pulsie.

Niemniej jednak efekt końcowy wart jest każdych starań. Własnoręcznie wykonany crossaint z musem smakuje jeszcze lepiej niż wypiek z osiedlowej piekarni. W dodatku masz w takim wypadku więcej możliwości. Możesz dobrać smak musu, albo także wybrać inne dodatki. Czy coś stoi na przeszkodzie do wykonania crossaint z czekoladą albo takich z wieloowocowym dżemem? To zależy tylko od Twojej pomysłowości. Bez względu na to, który rodzaj nadzienia wybierzesz, pamiętaj, że crossainty z reguły są najsmaczniejsze kiedy są jeszcze całkiem świeże.

Jeżeli poszukujesz fascynujących wiadomości na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona www, na której odnajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Rzecz jasna nie włożysz ich do ust natychmiast po wyciągnięciu z piekarnika, ale kiedy nadal w pełni nie ostygły i są mięciutkie, są szczególnie pyszne.