W jaki sposób szukać swojego pierwszego w życiu zajęcia, jak dobrze przygotować się na spotkanie z pracodawcą

Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole młodzi ludzie stają przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Pewne z tych osób okres nauki chcą wykorzystać nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, lecz także na zdobycie jakiegoś zawodowego doświadczenia. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na poprawienie budżetu, lecz daje także możliwość podania tego w CV, na co niejeden pracodawca zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dużo korzystniej widziane będą osoby, które były aktywne od takich, które ograniczały się jedynie do nauki. Podczas nawet prostych prac młodzi ludzie poznają zasady organizacji zajęć, uczą się odpowiedzialności, co im się później bardzo może przydać przy szukaniu konkretnej pracy. Niektórzy studenci posuwają się jeszcze dalej i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, w którym chcieliby pracować.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://franklincovey.pl/szkolenia/mistrz-zaufania-jak-budowac-madre-zaufanie-i-kulture-organizacji/). Oferujemy produkty dobrane do osobistych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób działamy.

Często taka luźna praca kończy się przedłużeniem umowy, jeżeli pracodawca dobrze będzie znał taką osobę, to dużo wygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeśli będzie spełniać wymagania.

Źródło –

Na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Zdecydowana większość absolwentów jednak będzie stawać przed wyzwaniem poszukania jakiegoś zajęcia, i dlatego ślą oni czasami setki odpowiedzi na pojawiające się ogłoszenia i oferty. Jeśli dostanie się zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy, to należy pamiętać, żeby się odpowiednio do tego przygotować. O eleganckim ubiorze nie trzeba chyba przypominać nikomu, warto także się dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś może zadać i przygotować się z odpowiedziami. Z pewnością trzeba chociaż trochę zapoznać się z firmą, do której złożyło się aplikację, bo taka tematyka bardzo często pojawia się w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Wielu kandydatów zastanawia się też, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także warto wcześniej się zastanowić, czego ktoś by się chciał dowiedzieć od swojego przyszłego pracodawcy. Na pewno można porozmawiać o kwestii organizacji pracy, ewentualnych nadgodzin, a także zasad premii i wynagrodzeń, bo przez to można będzie dużo lepiej poznać firmę, do której się kandyduje – zobacz www.