Nie trzeba wystawać w wielkich ogonkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczyć poprzez sieć, szybko i komfortowo!

Od rozliczania podatku i sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,jest to nasz coroczny obowiązek, który musi się wypełnić. Dla wielu osób jest to nieco uciążliwe, gdyż muszą poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze stać w długiej kolejce, żeby przedłożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto wiedzieć, że nie musi tak być! Wszak pit2015 można wypełnić osobiście, a kolejek także da się uniknąć, deklarując podatek przez internet.

Nie obawiaj się rozliczać pitów!

Przepisy, druki i podatki – połączenie wspomnianych pojęć budzi w ludziach strach i jest powodem, że niejednokrotnie nie zamierzają oni własnoręcznie wypełniać swych deklaracji. Boją się, że okaże się to nazbyt trudne, albo że pomylą się w którejś rubryce, a później będą musieli się wytłumaczyć z pomyłki oraz nanosić korektę. Bardzo często powierzają więc swoje pity księgowym albo bardziej rozeznanym w kwestiach podatkowych znajomym. Tymczasem z zastosowaniem prostego oraz wygodnego programu można rozliczyć się osobiście i wcale nie będzie to skomplikowane.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A potem można unikać kolejek!

Nikt nie chce wystawać w kolejkach oraz marnotrawić w nich cenny czas. Podatnicy nie są tutaj wyjątkiem. W momencie, kiedy chce się zaoszczędzić czas oraz unikać stania w urzędzie, optymalnym pomysłem będzie rozliczanie pit 2015 online (warte przeczytania). Ta wygodna alternatywa obecna jest w Polsce już od kilku lat, a z każdym kolejnym rokiem zdobywa coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna możliwość, aby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź potrzeby posyłania deklaracji pocztą.


I jeszcze pamiętaj o 1%

Przy okoliczności rozliczania pitów, należy pamiętać o potrzebujących, szczególnie że raz do roku można się im przysłużyć, nie dobywając swojej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, trzeba wprowadzić w odpowiednią rubrykę oznaczenie KRS organizacji pożytku publicznego – . Przez to 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, lecz wspomoże konto wskazanej fundacji bądź instytucji. To bardzo istotny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go bagatelizować, myśląc, że 1% podatku to mała (zobacz księgowość online dla małych firm) sumka. Z wielu maleńkich sum zrobi się większa, która bez wątpienia komuś pomoże.