Jak efektywnie zarządzać danymi?

W dzisiejszych czasach ilość przechowywanych informacji jest niezwykle wysoka. Posiadamy dane w różnych formatach, technologia z dnia na dzień staje się coraz bardziej powszechna, dlatego też przedsiębiorstwa muszą znajdować nowe, jak najkorzystniejsze rozwiązania. Takie przedsiębiorstwa, które mogą stworzyć bazę danych niezależnie od ich rodzaju plików, z całą pewnością posiadają przewagę nad konkurencyjnymi działalnościami.Jedną z metod uporządkowania danych jest zarządzanie ETL.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Skrót ten znaczy wyodrębnienie (extract), transformację (transform) i ładowanie (load). Metoda ta przeprowadzana jest w kilku krokach. Początkowo ma miejsce ekstrakcja danych z ze źródła ich pochodzenia, następnie są one transportowane, jednocześnie także filtrowane. Końcowym etapem jest z kolei zapisanie informacji i zamieszczenie ich w zbiorze. Twierdzi się, że najbardziej wymagającym procesem jest pierwszy etap, gdyż dane często są pobierane z wielu źródeł, w związku z czym jest to proces sprowadzenia danych do jednego formatu. Drugi etap z kolei polega na opisaniu przepływu danych, aplikacji danych biznesowych, mapowaniu oraz kalkulacji. Nierzadko informacje nie muszą być zmieniane. Wtedy usuwane są także dane, które dublują się.

Natomiast wspomniany ostatni krok, czyli ładowanie, polega na wgraniu danych do obiektów docelowych, które są zgodne z wymaganiami prowadzonego projektu. Wspomniane obiekty to hurtownie danych. Dotychczasowe hurtownie i zarządzanie ETL są zastępowane przez projekt określany jako Big Data. Pozwala to na sprawniejsze zarządzanie informacjami. Po pierwsze można działać na naprawdę dużej ilości informacji. Pochodzą one z wielu miejsc, jednak integrowane są w czasie rzeczywistym. Jest to idealne w monitorowaniu przepływu informacji. Przeprowadzane są również analizy, a na ich podstawie robione są raporty. Zobacz: Datarino.

Dzięki temu systemowi możemy szybciej operować danymi, analizować je i mieć do nich ciągły dostęp. W dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, że ogrom informacji jest wręcz niezmierzony. Codziennie napływają coraz nowsze, dlatego też niezbędny jest dobry system zarządzający. Dzięki temu mamy możliwość odpowiedniego prowadzenia przedsiębiorstw. Kiedy zastosujemy dobrze działający system będziemy mieli wzgląd w przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Firmy chcą, aby dane były analizowane i przetwarzane od razu w chwili napłynięcia.

Jeśli opisywana kwestia Cię wciąga, to możesz uzyskać pokrewne dane na prezentowane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www multisport.

Dlatego też wymagania rynku powodują odejście od klasycznym metod, które nie pozwoliłyby na bardzo szybki przepływ i sprawne działania.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Programy są stale udoskonalane, abyśmy mieli niczym nieograniczany dostęp do niezbędnych danych. Ich napływ jest tak ogromny, że naprawdę wymaga to świetnego zarządzania danymi. Na szczęście rynek oferuje takie rozwiązania, a my możemy cieszyć się uporządkowaniem.