Czemu korzystnie pić herbaty? Jaki mają wpływ na naszą kondycję? Jakie mają pozostałe ukryte właściwości?

Niektórzy rozmyślają czy czerwona herbata to rzeczywiście idealna opcja dla każdego? Na pewno nie, gdyż nie istnieje jeden uniwersalny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie znaczy to jednak, iż popularny pu erh czy oolong nie posiadają żadnego działania.

Najlepsza dieta to taka, jaka ukierunkowana jest na odpowiednie źródło namiaru wagi. Przyczynami zbytnio dużej masy ciała są przykładowo złe nawyki żywieniowe, co znaczy jedzenie posiłków o nieodpowiednich porach, niedobór sportu i jedzenie (pizza tarnów) za bardzo obfite w cukry i tłuszcze. Dieta oparta o pu erh lub oolong na pewno skierowana jest przede wszystkim dla osób, mających kłopot ze zbyt dużą obfitością w tłuszcze spożywanego jedzenia, gdyż wzmaga metabolizm tłuszczów.

Czerwona herbata z dodatkami dzięki zwiększonej zawartości garbników, które zyskuje w czasie długotrwałej fermentacji odpowiednio reguluje pracę żołądka oraz dawkowanie żółci przez trzustkę. Powoduje to, że z jedzenia wchłaniana jest znacznie większa ilość substancji pokarmowych, a przyjmowane tłuszcze mają zdecydowanie mniej zagmatwaną budowę. Tłuszcze tego typu są jakby lepiej przyswajalne dla naszego organizmu, ponieważ proces wydobywania z nich energii jest z pewnością krótszy. Znajdujące się tam enzymy i teina, tak zwana herbaciana kofeina, zwiększają metabolizm tłuszczów, co sprawia, że świeżo przyswojone tłuszcze bez chwili zwłoki staja się przetworzone na energię.

Długa emisja energii w tego typu procesie kreuje wyśmienitą szansę do używania jej na ukochane aktywności fizyczne, podróże i prace fizyczne. Takie miłe odczucie przypływu sił pomaga wyrobić w sobie nawyk codziennej dawki zdrowej aktywności. Idealnie komponuje się to w końcu z samym wyznacznikiem diety odchudzającej opierającej się na czerwonej herbacie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
Należy tu również dodać, że zarówno pu erh jak i oolung zapewniają ciału duże dawki soli mineralnych albo mikro i makroelementów. W takiej sytuacji dodawane są ich braki spowodowane uprawianiem sportów. Taka herbata ma inne zalety, na przykład działanie moczopędne oczyszcza ciało z tworzących się produktów przemiany materii, a picie większych ilości tego napoju doskonale zaspokaja pragnienie. Nie zapomnij, że ogólnie picie herbat jest zawsze zdrowe, wypróbuj więc też innych rodzajów, szczególnie herbat kwitnących. Więcej informacji znajdziesz tutaj –