Wakacje w USA oraz Tajlandii – co wskazane jest zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na urlop, bezsprzecznie już przedtem przygotowujemy sobie listę interesujących miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych znajdziemy multum interesujących miast, ślicznych zabytków i atrakcyjnych miejsc, jakie pożądane byłoby zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, w związku z tym wskazane jest dowiedzieć się które najważniejsze oraz najciekawsze miejsca koniecznie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA powinno się rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, a Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy dużo niesłychanie starych budynków, które zachwycą nas swoją nadzwyczajną architekturą. Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) wybudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[

(Zobacz więcej z naszych ofert)

Źródło: pixabay

Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest naturalnie Statua Wolności mierząca 40 metrów, oraz także dwa drapacze chmur mieszczące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, którą także warto odwiedzić, lecąc do USA możemy też zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest również Tajlandia.

Nasza najnowsza wiadomość musi Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej duża ilość fantastycznych wiadomości. W takim razie oglądaj bez ociągania się.

Tajlandia to kraj obfitujący w czarowne zabytki, poetyczne miejsca orazciekawą historię. Dużo zabytków w Tajlandii pozostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, wskazane jest zobaczyć miasto Ayutthaya, w którym wolno podziwiać pozostałości kilku świątyń i pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, naturalnie należałoby je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Wielką renomą wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i wolno w nich zobaczyć istotnie multum perfekcyjnych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie parę atrakcji, jakie czają się w tych rezerwatach.