Wakacje w USA oraz Tajlandii – co wskazane jest zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na urlop, bezsprzecznie już przedtem przygotowujemy sobie listę interesujących miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych znajdziemy multum interesujących miast, ślicznych zabytków i atrakcyjnych miejsc, jakie pożądane byłoby zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, w związku z tym wskazane jest dowiedzieć się które najważniejsze oraz najciekawsze miejsca koniecznie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA powinno się rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, a Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy dużo niesłychanie starych budynków, które zachwycą nas swoją nadzwyczajną architekturą. Interesującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) wybudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[

(Zobacz więcej z naszych ofert)

Źródło: pixabay

Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest naturalnie Statua Wolności mierząca 40 metrów, oraz także dwa drapacze chmur mieszczące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, którą także warto odwiedzić, lecąc do USA możemy też zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest również Tajlandia.

Nasza najnowsza wiadomość musi Ci się spodobać, gdyż zawarliśmy w niej duża ilość fantastycznych wiadomości. W takim razie oglądaj bez ociągania się.

Tajlandia to kraj obfitujący w czarowne zabytki, poetyczne miejsca orazciekawą historię. Dużo zabytków w Tajlandii pozostało wpisanych na listę UNESCO.

Jeśli prezentowany w tym miejscu wpis okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć również również inny tego typu tekst.

Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, wskazane jest zobaczyć miasto Ayutthaya, w którym wolno podziwiać pozostałości kilku świątyń i pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, naturalnie należałoby je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Wielką renomą wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i wolno w nich zobaczyć istotnie multum perfekcyjnych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie parę atrakcji, jakie czają się w tych rezerwatach.