Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co oznacza „dobry obóz”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był do perfekcji wykorzystany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim razie obóz, na jakim było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy zasady dobrej zbiórki.

W sytuacji, gdy planujesz wyprawę, musisz przygotować się pod względem nabycia odzieży oraz wyposażenia

Z przyjściem cieplejszych dni pojawia się ochota na różnorakie wyprawy oraz spacery. Nasi rodacy chętnie wyjeżdżają w góry, jak również zwiedzają inne piękne regiony w kraju. Do podobnych wycieczek zawsze warto porządnie się przygotować. Konieczna jest właściwa, nieprzemakalna garderoba i mocne a równocześnie wygodne obuwie. Jeżeli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie odnajdzie się inny sprzęt turystyczny. Co trzeba zakupić?

Latarki czołowe opłaca się zamówić taniej przez internet

Nowoczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i niezwykle efektywne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateryjkami, czołówka może dawać światło ciągle przez kilkadziesiąt godzin. Tak dużą wydajność osiągnięto przez zastosowanie oszczędnych źródeł oświetlenia i pełniejsze zastosowanie energii elektrycznej baterii.

Polary mogą posiadać różnoraką grubość

Śpiwory mogą być w różnorakiej grubości

Jeżeli wybieramy się na biwak, powinniśmy okazać się przyszykowani na to, że będziemy wymagali paru odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Dlatego w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory oraz zdecydować, które z nich będą dla nas właściwe. Mamy szansę wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, zatem łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mieli szansę z nich robić pojedyncze, spore nakrycie, ale mamy szansę wybrać także takie, które w ogóle nie są rozpinane i wówczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, zatem musimy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy starczy cienki, ponieważ noce powinny być ciepłe.

Wczasy z plecakiem

Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a razem z nim czas urlopowych wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób doskonałą alternatywą będzie choćby wybranie się pod namiot nad wodę, albo w cichy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, w nieznane. Jeśli mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Jakie fachowe wyposażenie powinien posiadać każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się teraz niesłychanie sporą popularnością i multum osób, zarówno dzieci jak i młodzieży decyduje się na wejście do drużyny harcerskiej. Na pewno harcerstwo wiąże się z znakomitymi przygodami a także wspaniałą zabawą, jednak jest to także dobra szkoła życia, która znakomicie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami.

Jaki namiot sobie sprawić

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest przyjemne, tym bardziej gdy aura, bądź fruwające owady nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na ekspedycjach na łonie natury dobrze sprawdzają się namioty. Ich naczelnym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, opadami, czy palącym słońcem a także wiatrem, a również zapewnienie bezpiecznego snu.