Własna działalność

Własne przedsiębiorstwo jest marzeniem wielu Polaków. Praca na własny rachunek i wysoka pensja kusi dużej liczby osób. Jeszcze bardziej kusząca jest opcja uzyskania pokaźnej pomocy finansowej dla młodego przedsiębiorcy z pomysłem. Obecnie działa co najmniej kilka programów pomocy finansowej dla osób planujących własną działalność. Wystarczy tylko innowacyjny pomysł, poparty solidnym planem biznesowym i można dostać znaczne wsparcie z najbliższego urzędu miejskiego czy z jednego z przedsięwzięć wspierania nowych inicjatyw, udzielanych przez Unię Europejską.

Dlaczego warto przechowywać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za free. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które proponują konto bankowe bez opłat. Tego typu konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że musimy, co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości dziesięciu złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

Jak szybko zdobyć fundusze z Unii dla firm?

Wszyscy, którzy posiadają własną firmę z pewnością wiedzą, że trzeba szukać środków na jej rozwój na różne sposoby. Na szczęście współcześnie możemy skorzystać z różnorodnych sposobności, które pozwalają przedsiębiorcom na skuteczny rozwój. Najważniejszym rozwiązaniem są m.in. fundusze unijne dla firm, z których znacznie częściej korzystają Polacy, zauważając w nich niemały finansowy potencjał.

Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Ciężko Ci znaleźć pracę? Czujesz pragnienie bycia samodzielnym i niezależnym? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?
Zdecyduj się na prywatną działalność! Zważywszy na to, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie całego przedsięwzięcia – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące potencjalnych chlebodawców.

Różne reguły zatrudniania podwładnych i ustalenia współpracy handlowej w świetle prawa

Typem umów, który występuje najczęściej w Polsce są umowy o pracę. Jednak bardzo wiele osób jest zatrudnionych także na umowach-zlecenie i umowach o dzieło. Niektórzy ludzie decydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, mogą wtedy świadczyć usługi na zasadach firma-firma, sporządzać faktury i odliczać należny podatek VAT.

Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt w banku?

Ze względu na zastaną sytuację na rynku pracy – niemałe bezrobocie i nieatrakcyjne zarobki – wiele osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Większość firm potrzebuje zakupienia specjalnego wyposażenia, dobrze jest posiadać też środki na zamówienie strony internetowej, czy działania promocyjne. Skąd wziąć na to wszystko fundusze?

Z jakiej przyczyny rekomenduje się korzystać z funduszy europejskich?

Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma kłopotami – już od początku przygody ze swoją działalnością przechodzą ciężką walkę z procedurami, analizują, jakie konto firmowe założyć, czy wystarczy im gotówki na rozkręcenie biznesu a także w jaki sposób zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej firm stara się o fundusze unijne – nie tylko firmy dopiero powstające, lecz również te działające już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn powinno się zabiegać o pozyskanie dofinansowania?