Dobieramy rynsztunek na eskapadę wysokogórską

Projektując zimowe wyjście w wysokie góry trzeba przede wszystkim być należycie przeszkolonym w zakresie posługiwania się rynsztunkiem, zagrożeń lawinowych, asekuracji i techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego wyszkolenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne ekspedycje. Należy pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, pilota albo kursu instruktażowego.

Jak wyłowić godziwe obuwie trekkingowe?

Należyte obuwie trekkingowe to istotny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je prosto znaleźć, w szczególności gdy weźmiemy pod obserwację zasobność fasonów, rozmaite wysokości, materiały i rodzaje podeszwy. Powinny być stosowne do użytku zarówno w okresie letnim jak i w zimie. Ważne znaczenie ma wygoda korzystania. Jak wskutek tego wyłonić te dobre?

Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była wspaniała atmosfera, czy taki, który był bez zarzutu wykorzystany czasowo (na przykład na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim razie obóz, na którym było 8 osób jest lichy? Wszyscy znamy zasady dobrej zbiórki.