Jak nazwać sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym ona jest i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma najprawdopodobniej drugiej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas wieloma barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej adekwatnie nazwać, gdyż każde określenie będzie nie do końca zadowalające. Jest w tym sporo słuszności, lecz trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Z drugiej strony dla innych osób dany utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką możemy określić także każdy ludzki wytwór, który nie jest jednakowoż użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy użytkowych, ale powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, powodować w nasz różne emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat bo wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.

Filmy to najatrakcyjniejszą jakością zabawy w codziennym życiu.

Wiele ludzi uwielbia oglądać filmy. Współcześnie jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych rozrywek, tym bardziej, że kanałów w telewizji jest coraz więcej, jest bardzo dużo możliwości na wypożyczenie hitów bez jeżdżenia do wypożyczalni, a pójście do kina to nie majątek. Wielbicieli kina jest sporo, jedni uwielbiają filmy komediowe, innych pasjonują efekty dźwiękowe w filmach fantasy, dla jeszcze następnych najbardziej interesujące będą filmy grozy i thrillery, które trzymają w napięciu do napisów. Rodzajów filmowych jest bardzo dużo i każdy człowiek znajdzie z pewnością film dla siebie.