Zdawać by się mogło, że w erze dostępnych wszędzie komputerów i smartfonów taki archaizm jak planszówki nie powinien istnieć

Rzeczywiście w którejś chwili świat zachłysnął się najnowszymi gadżetami, symbolem zabawy został monitor laptopa albo komputera. Coraz więcej ludzi grało albo samemu, albo w internecie, z innymi osobami, lecz w dalszym ciągu było to siedzenie przy sprzęcie elektronicznym. Szczególnie zaczęli w tym przodować nastolatkowie, którzy bez przerwy byli na czasie z nowinkami technologicznymi. I przy tego typu zachowaniach było niemalże pewne, że wspólne spędzanie wolnych chwil z przyjaciółmi lub rodziną przy ciekawej grze planszowej odejdzie do lamusa, że ludzie będą każdą formę rozrywki opierać o różne elektroniczne sprzęty.

Gry planszowe posiadają niebywałą moc, dlatego, jeszcze „nie wymarły” jak dinozaury

Rozrywka to jedna z najfajniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasem można użyć do niej eksponatów, a czasami wystarcza tylko pomysłowość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: dowolnej aktywności, odgrywania epizodów, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieciaki mogą również umilać sobie czas składając puzzle, bawiąc się lalkami, budując z klocków czy też grając przy pomocy gier karcianych.