Wyprawa kajakiem to nadal powszechna forma wypoczynku

Spływy kajakowe już od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularność. Jest to wywołane tym, że przez kontakt z naturą i przyjazną grupą osób można wyjątkowo miło spędzić wolny czas. Z perspektywy amatorów jest to najważniejszym czynnikiem, jaki wpływa na podjęcie decyzji o wykorzystaniu takiej formy odpoczynku. Na obszarze naszego kraju występuje sporo profesjonalnych torów spływowych, jednak także na normalnych rzekach przygotowane są trasy, które umożliwiają spokojnie płynąć i podziwiać piękno natury.

A może mały wypoczynek nad jeziorem?

To koszmarne, gdy w trakcie letniego weekendu, np. w połowie sierpnia, zamiast odpoczywać w miłym miejscu, na swoje nieszczęście pracujemy bądź najzwyczajniej kisimy się w mieście. A może by tak najzwyczajniej wyskoczyć na Mazury? Trzeba się śpieszyć, ponieważ wzrasta moda na tę krainę, również wśród zagranicznych turystów, a więc bardzo prawdopodobne, że za pewien okres czasu Mazury, choć w dalszym ciągu piękne, nie będą aż tak dziewicze, nieznane.

Spływ kajakowy – świetny pomysł na weekend

Chłodne miesiące zbliżają się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje się skończyły, to warto wykorzystywać ciepłe weekendy na wypoczynek na dworze. Opcji jest bardzo wiele, a jedną z najbardziej atrakcyjnych są spływy kajakowe. Rzek jest w Polsce wiele, więc najczęściej nawet nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby tej aktywności zaznać. Oczywiście najpopularniejsze miejsca na spływy to Mazury. Tam możemy znaleźć mnóstwo urokliwych dopływów, kipiących barwami zakamarków.