Życie ciągle pędzi przed siebie pozostawiając bardzo z tyłu wszelkich maruderów

Chcąc nadążyć za tym gnającym z ogromną szybkością bolidem należy być bardzo zorganizowanym, bądź pozbywać się kolejnych aktywności życiowych tylko po to, żeby móc dobrze wykonywać chociaż tych parę, na które na szczęście na codzień wystarczy czasu. Jednak nawet wówczas trzeba się porządnie nagimnastykować, aby zrobić wszystko w ograniczonym czasie i do tego sprostać coraz większym wymaganiom, stawianym przez najbliższych, nakręconych przez wszechobecną nagonkę preferującą nieskalane i idealne wzory na każdą okazję.

Samodzielne warzenie, czyli pierwszy właściwy ruch na drodze w dojrzałe życie

Rozpoczęcie nauki w miasteczku odlegle położonym od teraźniejszego miejsca zameldowania, jest dla młodych osób dużym wyzwaniem. Oprócz chodzenia na ćwiczenia będą musieli zmierzyć się z tymi bardziej prozaicznymi czynnościami: od prania poczynając, a na zakupach kończąc. Sporym sprawdzianem samowystarczalności będzie też przygotowywanie przekąsek na własną rękę.
Akademickie stołówki nie funkcjonują już tak prężnie jak jeszcze 15 lat temu, a wartość posiłku zamówionego w knajpie jest na tyle wygórowana, że skutecznie odstrasza słuchaczy studiów dziennych od konsumpcji. Wolą kupić sobie potrawki chińskie albo gołąbki w szklanym słoiku. Rozsądniejszym, a na pewno zdrowszym, rozstrzygnięciem będzie zgłębienie tajników sztuki warzenia domowych zup pieczarkowych.