Życie ciągle pędzi przed siebie pozostawiając bardzo z tyłu wszelkich maruderów

Chcąc nadążyć za takim gnającym z ogromną szybkością pociągiem trzeba być bardzo zorganizowanym, bądź pozbywać się kolejnych pasji życiowych tylko po to, aby dać radę solidnie wykonywać chociaż tych kilka, na które jeszcze na codzień wystarczy czasu. Ale nawet wtedy trzeba się mocno gimnastykować, by zrobić coś w krótkim czasie i jednocześnie podołać coraz większym wymaganiom, narzucanym przez najbliższych, zwodzonych przez wszechobecną nagonkę propagującą niedoścignione i idealne wzory przy każdej okazji.

Samodzielne warzenie, czyli pierwszy właściwy ruch na drodze w dojrzałe życie

Rozpoczęcie nauki w miasteczku daleko usytuowanym od obecnego miejsca zameldowania, bywa dla młodych osób dużym wyzwaniem. Oprócz uczęszczania na laboratoria będą zmuszeni zmierzyć się z tymi bardziej codziennymi czynnościami: od namaczania ubrań poczynając, a na sprawunkach kończąc. Dużym sprawdzianem dojrzałości będzie też przygotowywanie posiłków na własną rękę.
Uczelniane stołówki nie funkcjonują już tak prężnie jak jeszcze 15 lat temu, a cena posiłku zamówionego w restauracji jest na tyle wysoka, że skutecznie odstręcza żaków od konsumpcji. Wolą zakupić sobie potrawki chińskie albo gołąbki w szklanym słoiku. Lepszym, a na pewno zdrowszym, rozstrzygnięciem będzie zgłębienie tajników sztuki przygotowywania domowych zup pomidorowych.