PIT – jak złożyć go szybko, bez problemów i niespodzianek? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie znajdziemy pomoc?

Biurokracja, rozmaite sprawy papierkowe – w zasadzie każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób tego nie lubi. Najwięcej papierologii mają rzecz jasna przedsiębiorcy, którzy ciągle muszą coś uzupełniać, stale się z czegoś rozliczać. Ale również przeciętni ludzie co najmniej raz do roku muszą uzupełnić PIT.

Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy o tym wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w różnorodnych sytuacjach. Okres urlopu jest zróżnicowany i zależy od konkretnej sytuacji. Oczywiście, aby dostać urlop okolicznościowy wypada pierwej zwrócić się do chlebodawcy z dobrym wnioskiem, w jakim dostarczymy przyczynę takiego urlopu. Pożądane byłoby pamiętać, że jeżeli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie powinniśmy wykorzystać ich po sobie. Dni, w jakich skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać osobiście.

Bardzo istotne kwestie, o jakich musi wiedzieć każdy przedsiębiorca

W jaki sposób prowadzić swoją firmę, by mogła się jak najlepiej rozwijać? Jakie czynności najlepiej podjąć, ażeby jej rozwój był niezakłócony oraz powodował polepszenie naszego statusu? To nie jest oczywiście takie łatwe do przeprowadzenia, lecz przy odrobinie chęci możemy osiągnąć wyczekiwany sukces. Oczywiście chęci to nie wszystko, dlatego też potrzeba również wiedzy na tematy związane z zarządzaniem firmą.