Samoobrona – czy istnieje w polskim prawie?

Jak funkcjonować, gdy niebezpieczeństwo czai się w każdym miejscu? Jak sobie radzić, gdy doświadczyliśmy ataku w trakcie, jakiego zostaliśmy pobici? Jak tym bardziej żyć, gdy broniąc się przed napastnikiem sami jesteśmy teraz oskarżani? To dopiero bolesne, kiedy samoobrona zastosowana w celu ochrony swojego życia jest różnorodnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, iż po prostu się… broniliśmy?

Sklepy dla turysty i zawodowego żołnierza, czyli co przydatnego kupimy w militariach online?

Pasja strzelecka jest jedną z najstarszych aktywności człowieka. Strzelanie kojarzymy zwłaszcza z wojną, ale te jakkolwiek nie koncentruje się wyłącznie na walce, szczególnie w czasie pokojowego współistnienia. Strzelectwo to również całe rytuały związane z polowaniami, ale i rywalizacją sportową oraz aktywną turystyką. Na jakie sprzęty natkniemy się w ofertach sklepów z militariami online?

Produkty militarne

Odpowiedni nóż może pomóc obronić się lub przestraszyć ewentualnego napastnika. Dlatego dobrze mieć go zawsze przy sobie. Nóż Blackhawk, scyzoryk, a może gaz pieprzowy? W dzisiejszych czasach wybór dobrych noży nie jest zwyczajowo kwestią prostą. Trzeba podejść do niej z głową, dowiedzieć się, jakie cechy mają niektóre noże.