Samoobrona – czy istnieje w polskim prawie?

Jak funkcjonować, gdy niebezpieczeństwo czeka w każdym miejscu? Jak sobie poradzić, kiedy przeżyliśmy atak podczas, którego została naruszona nasza cielesność osobista? Jak tym bardziej funkcjonować, gdy odpierając atak napastnika sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero odczuwalne, kiedy samoobrona stosowana w celu ochrony własnego życia jest różnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że po prostu się… broniliśmy?
czytaj więcej

Co można znaleźć w sklepie z militariami?

Wiele osób interesuje się militariami. Jest to oczywiste, ponieważ działanie wojska, policji lub pozostałych służb mundurowych kojarzy się zazwyczaj z obowiązkiem, honorem i gotowością do ogromnych poświęceń, czasami kosztujących też życie. Z tego względu na rynku działa sporo sklepów proponujących produkty militarne.
czytaj więcej

Sklepy dla turysty i zawodowego żołnierza, czyli co przydatnego kupimy w militariach online?

Hobby strzeleckie to jedno ze starszych aktywności ludzkich. Sklep militarny utożsamiamy głównie z wojną, ale te jakkolwiek nie koncentruje się wyłącznie na walce, szczególnie w czasie stabilnego pokoju. Strzelectwo to również wszelkie rytuały związane z polowaniami, ale i konkurencją w sporcie oraz czynną turystyką. Na jakie sprzęty natkniemy się w ofertach sklepów z militariami online?
czytaj więcej

Produkty militarne

Sprawdzony nóż może pomóc obronić się albo przestraszyć ewentualnego napastnika. Z takiej przyczyny dobrze mieć go zawsze przy sobie. Nóż Blackhawk, scyzoryk, a może gaz pieprzowy? W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych noży nie bywa zwyczajowo kwestią prostą. Należy podejść do niej z głową, dowiedzieć się, jakie cechy mają niektóre noże.
czytaj więcej