Coś dla osób kochających alkohol, czyli w czym podawać różne rodzaje drinków

Nawet najpiękniej nakryty stół wiele straci ze swojego świetnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla pięknej zastawy. Dobrze jest więc zastanowić się, czy nie korzystniej będzie przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest zaskakująco duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki przeznaczone do podawania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Posiadają one przeróżne kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Są wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które zrobiono ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wyprodukowane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do podawania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, nie zapominajmy, aby zwrócić baczną uwagę na kształt ich dna – karafki na wino. Do wina polecane są karafki, których dno jest szerokie. Taki kształt dna gwarantuje mocniejsze dotlenienie wina i pozwala silniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina w sklepach jest wyjątkowo szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach do wody bez oporów możemy zaserwować także wina białe. Mnóstwo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad.

Czy masz chęć poznać opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link, a zapewne odnajdziesz tego typu informacje, które okażą się bardzo przydatne.

Jeżeli więc serwujemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad został na dnie. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, serwując markowy alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na oddzielnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy pragną uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky muszą mieć kwadratową podstawę. Można w nich serwować tylko i wyłącznie whisky. Bardzo często sprzedawane są one razem ze szklankami do podawania tego wybitnie męskiego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą charakterystyczną jest grube dno. Sprawdź ofertę:

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do serwowania whisky, ale również do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że serwuje się go z kostkami lodu. Klasyczne szklanki, w których podaje się whisky posiadają nawet swoją nazwę. Zostały ona nazwane Old Fashion Glass.

Są tutaj bardzo zajmujące informacje, jednak kliknij bez obaw ten link, ponieważ to naprawdę unikalna strona internetowa – ona także Cię zainteresuje!

Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. Na sklepowych półkach spotkamy również szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Nadają się one do podawania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one bardzo dużą popularnością.