Bankowość dla przedsiębiorców

Zarówno średnie, wielkie jak i najmniejsze przedsiębiorstwa potrzebują określonych kont w banku. Oferta dla biznesmenów jest różna od tej, jaką proponuje się jednostkom indywidualnym. Jako że w ramach przedsiębiorstw obraca się znacznie większą gotówką, banki dla zachęcenia klienta udostępniają mu pakiet atrakcji oraz niekiedy gratisy w postaci urządzeń mobilnych – przykładowo popularnych typów tabletów. Tego rodzaju oferty przede wszystkim dają możliwość prowadzenia wielu różnych subkont, których ograniczenia określa sam użytkownik. Daje to opcję nieskomplikowanego śledzenia środków finansowych w ramach przedsiębiorstwa, co jest niezwykle istotne dla średnich i największych firm.

bankonoty i monety

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Profity od banków
Większa część banków proponując biznesmenowi konto dla firmy , dba o to aby jego obsługa kosztowała jak najmniej. Niejednokrotnie bywa więc tak, że prowadzenie rachunku jest stuprocentowo darmowe, a bank pobiera opłaty tylko za kartę debetową, o ile nie zostaną spełnione pewne czynności (przykładowo transakcje bezgotówkowe na odpowiednią kwotę), oraz niekiedy za przelewy. Banki w większości oferują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez tworzenia dodatkowych kosztów można było odprowadzać ubezpieczenie dla pracowników, jak również rozliczać się stale z podatku od towarów i usług. Bywa również, że konto jest powiązane z innymi usługami, pozwalającymi na tworzenie księgowości czy tworzenie faktur.

Przelewy w kraju i za granicą
Na rachunkach firmowych dokonuje się bardzo dużo transakcji pieniężnych – od tych łączących się z zakupami klientów, po wypłaty dla Zatrudnionych ludzi. Dobrze jest więc wybrać właściwe konto sprawdzając koszty transakcji, może bowiem wyjść na jaw że będzie to główny koszt prowadzenia konta. Należy się także przyjrzeć cenom przelewów zagranicznych, głównie w ramach Unii Europejskiej. Kilka lat temu kraje członkowskie Unii podpisały specjalne porozumienie umożliwiające firmom dokonywanie szybkich transakcji bezgotówkowych w Euro.

Zaabsorbował Cię taki wpis i chcesz odnaleźć analogiczne materiały? Kliknij zatem ten odnośnik i sprawdź więcej porad w serwisie (https://www.foliograf.pl/produkty-reklamowe/szyldy-przydrzwiowe/)!

Tego rodzaju transakcja jest znana pod nazwą „przelew Sepa” (więcej info tu: przelew SEPA). Jest to usługa za jaką banki pobierają opłatę, więc zapoznając się z ofertą należy sprawdzić jednorazową cenę takiej transakcji.