Bardo: spływ pontonowy, czyli interesujący sposób na świetną zabawę

Często w czasie wakacji zastanawiamy się, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas. Rzecz jasna doskonale sprawdzi się każda aktywność na świeżym powietrzu, idealna będzie także taka forma rozrywki, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszystkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w miejscowości Bardo.
Grupowe spływy to rzeczywiście świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, odpowiedni nie tylko dla dorosłych, lecz także najmłodszych. Spływ odbywa się na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tego miejsca jest określany jako najłagodniejszy, w związku z tym już dzieci w wieku 4 lat mogą udać się na tego typu wycieczkę. W żadnym razie nie należy się tego obawiać, gdyż wraz z dziećmi płynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest naprawdę dobry także dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Za pomocą takich rozrywek najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze pomaga to w zapoznaniu się z wodą, lecz nie wolno zapominać, że to świetny sposób na naukę pracy w grupach. Dodatkowo dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu przesiadują w domu przed komputerem. Aktywność na świeżym powietrzu na pewno pomoże w dotlenieniu.

Zwolennikom rzetelnej informacji zalecamy ten portal (http://www.saleweselne.com/gdansk/), ponieważ nie dość, że traktuje on o zbliżonej kwestii, to wykonuje to też w niesamowicie ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

To niezwykle ważne. Warto jednak wiedzieć, że spływ nie jest jedynie rozrywką dla dzieci. Osoby dorosłe na pewno również spędzą przemiły czas. Pontony do świetny sposób na na przykład imprezę integracyjną w pracy. Wtedy spływ można uatrakcyjnić, dodając różne gry, m.in. wyścigi lub slalom. Dzięki temu pracownicy zintegrują się i nauczą pracy zespołowej. Jak przygotować się do spływania pontonowego?

Zdecydowanie warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca, szczególnie jeżeli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie jest przeszkodą w spływaniu, wystarczy nałożyć strój pasujący do takiej pogody.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam do strony (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/), gdyż odnajdziesz na niej szczegółowe dane, które szczególnie Cię zafascynują.

Buty muszą być zawiązywane, zapinane na rzepy, ewentualnie sandały. Warto pamiętać, że najprawdopodobniej przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa mniej więcej 2,5 do 3,5 godziny. Jeśli weźmiemy pod uwagę również czas dojazdu i formalności – około 5 do 6 godzin. Początkowo przyjeżdżamy do Barda, gdzie dostajemy sprzęt, po czym udajemy się do miejscowości Młynów. Tam przechodzimy krótkie szkolenie oraz przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Przypływamy wtedy do Barda, gdzie oddajemy sprzęt. Na przystani możemy zorganizować ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. W dodatku miejscowość posiada bazę noclegową, w związku z tym zostanie na noc nie jest żadnym kłopotem.