Sektor paliwowy to nie tylko benzyna i gaz, to znacznie więcej

Wielu ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” łączy to hasło do ledwie kilku skojarzeń słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Jasne jest w tym wiele prawdy ale nie 100%. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że to tylko wierzchołek wielkiej góry lodu, której większość jest ukryta przed widokiem obserwatorów. Tak właśnie jest w przypadku tematyki paliw. Zwykły człowiek nie ma nawet wyobrażenia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się handlem asortymentem z tej gałęzi gospodarki.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze należy odróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego dedykowanego dla klientów indywidualnych. Korporacje z reguły interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji benzynowych, od podziemnych zbiorników na benzynę, poprzez myjnie po dystrybutory paliw.

Jeżeli ciekawi Cię ten tekst, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo pasjonujący news nota bene wrocław.

Zainteresowanie takim sprzętem wyrażają w głównej mierze sieci trudniące się hurtową sprzedażą paliw oraz duże zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, które preferują własnym sumptem zorganizować sobie kwestię dystrybucji i nawet produkcji swojego biopaliwa na potrzeby działalności przemysłowej. Zobacz w tym miejscu:

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony jest oferta skierowana do konsumenta indywidualnego, częstokroć będącego użytkownikiem jednego lub kilku samochodów. Potrzeby takich klientów są całkowicie inne od zapotrzebowania tamtych wielkich graczy. W tym przypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do codziennego użytkowania samochodu. Są to na przykład różnego rodzaju filtry patronowe do paliwa, karnisty, oleje i tym podobne. Tego typu produkty oferowane są użytkownikom aut na stacjach benzynowych rozprzestrzenionych na terenie całego kraju.