Sektor paliwowy to nie tylko benzyna i gaz, to znacznie więcej

Wielu ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” łączy to hasło do ledwie kilku skojarzeń słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Jasne jest w tym wiele prawdy ale nie 100%. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że to tylko wierzchołek wielkiej góry lodu, której większość jest ukryta przed widokiem obserwatorów. Tak właśnie jest w przypadku tematyki paliw. Zwykły człowiek nie ma nawet wyobrażenia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się handlem asortymentem z tej gałęzi gospodarki.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Po pierwsze należy odróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego dedykowanego dla klientów indywidualnych. Korporacje z reguły interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji benzynowych, od podziemnych zbiorników na benzynę, poprzez myjnie po dystrybutory paliw.news nota bene wrocław nota bene wrocławZainteresowanie takim sprzętem wyrażają w głównej mierze sieci trudniące się hurtową sprzedażą paliw oraz duże zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, które preferują własnym sumptem zorganizować sobie kwestię dystrybucji i nawet produkcji swojego biopaliwa na potrzeby działalności przemysłowej. Zobacz w tym miejscu:

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony jest oferta skierowana do konsumenta indywidualnego, częstokroć będącego użytkownikiem jednego lub kilku samochodów. Potrzeby takich klientów są całkowicie inne od zapotrzebowania tamtych wielkich graczy. W tym przypadku propozycja zawiera produkty i akcesoria potrzebne do codziennego użytkowania samochodu. Są to na przykład różnego rodzaju filtry patronowe do paliwa, karnisty, oleje i tym podobne. Tego typu produkty oferowane są użytkownikom aut na stacjach benzynowych rozprzestrzenionych na terenie całego kraju.