Myślistwo jest bardziej popularne

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej kobiet, księży a wiek właścicieli sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w kraju to już niezła armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, albowiem to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie różnorodności gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też nieunikniona jest stała obserwacja ich szeregów.

Dawniej równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Dziś selekcję przeprowadza myśliwy. Wyklucza zwierzęta starsze i chore. To co robią myśliwi przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija hodowlane zwierzęta – tu -.

Dziś, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

ochraniają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie krępuje ruchów i ułatwiają maskowanie. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana daje 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo funkcjonalnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Dlatego zasadniczym kryterium przy zakupie odzieży dla myśliwych, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Prawidłowo przystosowana odzież na polowania umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą i w słońcu i w deszczu.