Star Wars czyli czemu jest tak duży fenomen tej niesamowitej i cieszącej się ogromną popularnością filmowej sagi.

Niewiele jest serii tak kultowych, jak Star Wars. Ta niezwykła saga rozpoczęła się w roku 1977, bo wtedy właśnie w kinach ukazał się pierwszy z filmów. Następne dwa widzowie oglądali w odstępach trzech lat, a później, po następnych kilkunastu latach, zostały nakręcone trzy kolejne części. Obecnie połowa świata z ogromną niecierpliwością czeka na część siódmą, której ukazanie się w kinach planowane jest na koniec roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu wojny domowej w galaktyce i zdarzeniach, które miały bezpośrednio przed nią miejsce. Poszczególne odcinki pokazują, jak przebiegały różne konflikty między rasami, które ostatecznie skończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić losy rycerzy Jedi, czyli Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, jaki przez walkę z Lordem Vaderem jest jednocześnie synonimem ciągłej walki dobra ze złem. Walki, która przyprowadziła przed ekrany miliony widzów, bowiem tyle właśnie razy oglądnięto do dnia dzisiejszego wszystkie nakręcone do tej pory części sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Star Wars jest jedną z najwięcej zarabiających serii filmowych w historii. Już tylko na sprzedaży biletów wytwórcy zarobili duże miliardy dolarów, a przecież dochodzi jeszcze wielki przemysł związany z różnymi gadżetami i akcesoriami. W oparciu o nakręcone części wyprodukowano dużo innych komiksów, gier i filmów – oglądaj ciekawe filmy . Pośród dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, którego mogą słuchać przed położeniem się spać czy też w długiej podróży.

Ogromny biznes wiąże się również z różnymi gadżetami i zabawkami. Można zresztą przyjrzeć się ofercie któregoś ze sklepów z zabawkami, w jakim świetlne miecze, figurki oraz maski będą jednymi z najlepiej sprzedających się asortymentów – sprawdź gadżety z twoimi bohaterami . Do tego dodatkowo dochodzą inne rzeczy, takie jak kubki star wars, i jak pozbiera się to wszystko, to dopiero wtedy widać fenomen prezentowanej sagi. Fenomen, jaki zapewne jeszcze bardziej się umocni, bo najbliższa premiera jest zapowiadana jako jedno z większych wydarzeń w świecie kina w ostatnim czasie.