Wszystko o banerach

Zapewne o tym nie czytaliście, ale banery są wykorzystywane przez ludzi od tysięcy lat. Kiedy w zeszłym wieku udało się wydobyć na światło dzienne zniszczone przez erupcję Wezuwiusza dawne Pompeje, naukowcy spostrzegli marketingowe hasła, rysowane na ścianach budynków. Skłaniały one do kupna określonych artykułów albo wizyty u danego rzemieślnika – totalnie tak jak współcześnie.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawową kwestią jest to, co jest umieszczone na plakacie. Trzeba pamiętać, że klienci nie mają litości – kiepskie projekty reklam są gremialnie wyśmiewane w cyberprzestrzeni. Z tej przyczyny zwyczajnie opłaca się zatrudnić zawodowców od marketingu i zdolnych grafików, którzy zaprojektują i stworzą świetną reklamę.

Świetną to znaczy taką, która zwraca uwagę publiczności – poprzez zabawną grę słowną, frapującą treść lub inne atuty. Wiedz o tym, że w polskich systemie prawa działa mnóstwo norm, które dotyczą upubliczniania treści marketingowych – nie powinno się np. wprost nadawać przekazów reklamowych do najmłodszych. To kluczowa rzecz, by twoja marka kierowała się solidnymi zasadami moralnymi. Następną rzeczą jest najlepszy druk banerów. Rozsądnie jest namierzyć taka drukarnię, która wykonuje zamówienie za nieduże pieniądze, jednocześnie zapewniając wysoką jakość wydruków. Pamiętaj, żeby dopasować technikę, w jakiej będzie drukowany baner, patrząc na liczbę jego kopii.

Gorąco namawiamy do poznania większej ilości tekstów na poruszany temat. Jeśli Cię on ciekawi, to zobacz witrynę (https://rebrand.com.pl/projekty/bibliotheca-judaica/), na której opublikowane są dodatkowe teksty.

Spora część miast w naszym kraju – nieważne, czy jest to rozległa Warszawa czy niewielki Rzeszów – jest pozaklejanych przez banery promocyjne. Najlepsze punkty na opublikowanie przekazu promocyjnego, takie jak uczęszczane przez przechodniów deptaki lub pobocza ruchliwych jezdni, są już zarezerwowane przez najbogatszych graczy na rynku. Nie można jednak załamywać rąk – można przecież poczekać na chwilę, gdy miejsce na baner się zwolni. Można także samodzielnie poszukać innych miejsc, w rejonie których pojawiają się konsumenci. Czasem można znaleźć naprawdę rewelacyjny punkt, niezagarnięty jeszcze przez inną markę. Wystarczy tylko znaleźć to najlepsze i zamówić baner, najlepiej pod tym adresem: