Akcesoria do wspinaczkowe

Większość interwencji służb ratowniczych dotyczy niewłaściwego dostosowania amatorów wspinaczki górskiej do wymagających warunków terenowych. Nieprzystosowanie jest o tyle rażące, że ludzie wędrujący po górach często nie znają nawet numeru telefonu do odpowiednich służb. Był to jeden z głównych powodów, dla którego na terenie kraju zaczął działać numer alarmowy 112. Góry są niebezpiecznym miejscem, szczególnie w w zimie czy wczesną wiosną, gdy nie stopniał jeszcze cały śnieg. Odpowiedzialni amatorzy górskich wędrówek za każdym razem sprawdzają prognozę pogody oraz aktualne warunki pogodowe które panują na miejscu, kontrolują też ostrzeżenia dotyczące lawin, ale przede wszystkim biorą ze sobą odpowiednią dla tego rodzaju warunków odzież.

wspinaczka górska

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
W co się ubrać w góry?We wspinaczce górskiej najistotniejsze są buty – w sklepach z asortymentem sportowym często widzi się tzw. obuwie trekkingowe, czyli dopasowane właśnie do warunków górskiej wędrówki. Buty tego rodzaju są utwardzane za kostką, są wykonane z odpornego materiału który musi pozwolić skórze oddychać, ale w pierwszej kolejności mają twardą podeszwę przez którą nie przebije się kamień. Ważnym wyposażeniem jest także przystosowana kurtka z powłoką przeciwwietrzną, takie ubrania są jednak drogie więc w górach często widuje się polary (produkty znanych producentów – kliknij tutaj). Stanowią one dobrą izolację termiczną i chronią w ograniczonym stopniu przed wiatrem. Przed wybraniem się w góry zawsze należy się zaopatrzyć również w odpowiednią mapę i kompas oraz naładować telefon komórkowy by w razie wypadku wezwać odpowiednie służby.

Gdzie zaopatrzyć się na wycieczkę?Wszystkie akcesoria do wspinaczki i spacerów po górskich terenach można nabyć w specjalnych sklepach z artykułami sportowymi. W tego rodzaju sklepach można dostać szeroką gamę ubrań z goretexu, polaru i innych podobnych materiałów, specjalne namioty i śpiwory oraz dużo innych potrzebnych elementów. W takich sklepach łatwo dostać towary znanych producentów, takich jak na przykład znany na całym świecie Mammut (sprzęt do wspinaczki – zobacz więcej).

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Oprócz ubrań, ten producent trudni się produkowaniem sprzętu używanego przez służby ratunkowe jak lokalizatory czy wykrywacze lawin.

Ciągle masz znaczne kłopoty z wyszukaniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://hotelepark.pl/olsztyn/hotel/pokoje), one na pewno Cię nie rozczarują.

Ceny elementów są bardzo różnorodne, wystarczy jednak zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, żeby być bezpiecznym w czasie górskich spacerów.