Gry planszowe rodzinne – metoda na bardzo dobrą rozrywkę o charakterze rodzinnym

Gry planszowe są rodzajem gier towarzyskich. Są znane od naprawdę dawna. Za jedną z najstarszych gier planszowych uważany jest młynek. Klasyczne gry planszowe potrzebują do gry planszy, pionków, bardzo często także kostki. Bez względu na to, jaki rodzaj gry wybierzemy, każda może być świetną rozrywką dla całej rodziny szczególnie w dłużące się nieraz jesienne lub zimowe wieczory.

gra monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Wolny czas warto spędzić wraz z pociechami, grając w gry planszowe. Gry planszowe rodzinne to rozrywka dla całej rodziny: dla dzieci, rodziców, dziadków. Gra tego rodzaju nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas, ale przekłada się również na wzmocnienie więzi pomiędzy osobami, które tworzą daną rodzinę. Gry planszowe rodzinne mają całe mnóstwo zalet: można w nie grać tak naprawdę w dowolnym miejscu, potrzebują niewiele miejsca, można więc spakować je do torby, jadąc na wakacje. Można też grać w nie podczas jazdy samochodem. Wśród gier planszowych znajdują się i takie, w przypadku których do gry niezbędna jest jedynie kartka papieru. Gry planszowe są przeznaczone dla różnej liczby osób. Są takie, w które grać mogą tylko dwie osoby, ale też i takie w które grać może cztery i więcej osób. Obecnie bardzo bogata oferta gier rodzinnych to gry planszowe. Chcąc dowiedzieć się jakie sklepy oferują jakie gry planszowe, dobrze jest skorzystać z globalnej sieci komputerowej, wpisując wyrażenie „gry planszowe sklep Jakiś czas temu wśród gier planszowych pojawiły się również gry imprezowe. Gry imprezowe to gry, w które może grać w tym samym czasie bardzo duża liczba osób. Wśród gier planszowych , które od lat cieszą się dużą popularnością znajduje się „Chińczyk” . To gra, która znana była na terenie kontynentu europejskiego już na początku XX wieku.

gry

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to gra przeznaczona dla dwóch lub czterech graczy. Do klasycznych gier planszowych zaliczany jest również „Monopoly”. To gra , w którą może grać od dwóch do sześciu graczy. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Wybór gier planszowych w sklepach jest bardzo duży. Bez trudu więc znajdziemy grę pasującą dla wieku naszych dzieci, grę, w którą będzie mogło grać nawet kilka osób z naszej rodziny. Bardzo dużo gier planszowych to coś znacznie więcej niż tylko rozrywka. Rozwijają one również spostrzegawczość, uczą prawdziwej rywalizacji, kształtują intelekt, korzystnie wpływają na pamięć.