Alkohol nie w każdym przypadku będzie szkodzić czyli pomysły na domowe, zdrowe i smaczne nalewki z owoców

Alkohole, pod warunkiem, że są pite z rozsądkiem, stanowią nieograniczone źródło doznań smakowych. Wiele spośród nich posiada nie tylko zalety smakowe, ale również prozdrowotne. Przykładowo ludziom z problemami jelitowymi oraz z niedokrwistością często poleca się popijanie czerwonego wina, jako wspomagacza na trawienie, głównie ciężkich wołowych dań albo przy zbyt małej podaży czerwonych ciałek krwi.

nalewki

Autor: George Grinsted
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewki przyrządzane na bazie ziół lub wielu różnych owoców są polecane w stanach zapalnych zębów i przeziębieniach oraz przy problemach trawiennych – więcej informacji o nalewkach na znane są imprezy połączone z degustacjami wina czy innych trunków, gdzie spróbować można naprawdę oryginalnych smaków. Rzecz jasna delektować można się także w mniejszym gronie. Wiele osób nie tylko umie znaleźć naprawdę oryginalne piwa, wódki albo nalewki. Sporo jest też takich, którzy samodzielnie przyrządzają napoje alkoholowe. Dotyczy to zwłaszcza produkowanej w zaciszu domowym nalewki czy wina. Wyższą szkołą jazdy jest z pewnością zrobienie w domowych warunkach piwa czy wódki, jednak również w tym zakresie czynione są postępy, wynikające głównie ze zwiększających się technicznych możliwości i poszerzonego dostępu do przepisów.

Do najpopularniejszych trunków przyrządzanych na własny użytek zaliczane są przede wszystkim słodkie wina owocowe, wśród nich najbardziej popularne są te robione z wiśni, porzeczek albo maliny.

Nalewki można robić tak naprawdę ze wszystkiego – zobacz np. informacje o litworówce. Najpopularniejsze są jednak także te owocowe, zwykle wytwarzane z naszych krajowych owoców. Do najpopularniejszych należą wiśniówka, malinówka czy nalewki z aronii, porzeczki oraz pigwy.

Masz trochę wolnego czasu i chcesz pogłębić wiedzę z tego tematu? W takim razie wejdź w hiperłącze do www (http://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/) i tam ciesz się rzetelnymi postami.

Ale równie znane są smaki bardziej wyraziste, kwaskowe, na przykład cytrynówka. Nalewki ziołowe są bardzo aromatycznymi napojami i zwykle nie cieszą się popularnością, zwłaszcza jeśli kiepsko dobrało się zioła. Pośród wysoko alkoholowych trunków również można znaleźć alkohol wódka stock o nazwie cytrynówka, i ten zaliczany jest raczej do wódek niż nalewek. Jest klarowny i tylko lekko zabarwiony, czasem wcale. I co najważniejsze jest nie słodki, a wytrawny.