Podstawowe sposoby i pomysły na to, jak najlepiej można tuningować swoje auto

Spora grupa właścicieli pojazdów w pewnej chwili podejmuje decyzję o tym, żeby auto mniej lub bardziej poddać tuningowi. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, sporo wydać również można na taką przyjemność, zwłaszcza jeśli się będzie chciało dużo poprawić. Prace tuningowe przeważnie będą obejmować dwa podstawowe obszary, czyli układ jezdny i wygląd. Jeśli chodzi o wygląd focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych części samochodu.

Na pewno do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli będą pasować do kolorystyki karoserii to mogą być klasycznie czarne. Pomyśleć również można o wymianie reflektorów z przodu. Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko znacznie wydajniej świecą, lecz również nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeżeli budżet pozwoli, to na pewno doskonałą opcją przy tuningu będzie . Podczas takiego malowania można nieco zaszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, doskonale też się prezentują rozmaite hydrografiki i malowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli kwestie związane z wyglądem będą zamknięte, to przyglądnąć się będzie można wnętrzu samochodu. Tu z kolei tuning aut – (tuning samochodów) przeważnie będzie polegał na zwiększeniu mocy jednostki napędowej, a czasami równocześnie z tym można ograniczyć zużycie paliwa.

Czyżby na tej stronie coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę dowiedzieć się dużo szczegółów na ów temat? Nie ma problemu. Należy jedynie kliknąć w podany link.

Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet dwadzieścia procent powiększenia mocy sporo kosztuje. Koszt takich przeróbek, łącznie z badaniami w hamowni zaczyna się od około tysiąca złotych, lecz często będzie nawet dwukrotnie droższy.

Może Cię również zainteresować –

Alternatywnie można zastosować chip box, układy kontrolerów do samodzielnej instalacji są dość powszechne i wielu kierowców je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, rozpoczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą nawet na tysiącu. Zaletą tego typu układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie konieczności można też sprawnie odłączyć. Zwiększając moc silnika nie można zapomnieć o usprawnieniu pozostałych części pojazdu. Na pewno warto wówczas pomyśleć o przeróbce zawieszenia, przyda się z pewnością też sprawny, sportowy wydech.