Wakacje luksu w raju – pomyśl, w jaki sposób możesz wypocząć

Aktualnie na wakacyjne wyjazdy stać praktycznie większość z nas. W zależności od tego jaki posiadamy budżet możemy wybrać mniej lub bardziej luksusowe wycieczki. Oczywiście, prawdziwy luksus niemało kosztuje i na taki stać tylko nielicznych. Warto jednakże, przynajmniej raz w życiu udać się na tego typu wakacje nie tyle, by poczuć się niczym przysłowiowy krezus, ile by doznać prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo zapamiętamy.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe podróże są luksusowe między innymi dlatego, że gwarantują nam przeżycia i wrażenia, z którymi nie ma się do czynienia na co dzień. Dają one uciechę i pobudzają w zasadzie wszelkie zmysły: cudowne, wręcz niebiańskie zakątki, cudowne, aromatyczne zapachy, spokój, relaks – to jedynie namiastka atrakcji jakie czekają na nas w egzotycznych miejscach. Tutaj życie zaczyna płynąć inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej lazurowa, kryształowa, powietrze bardziej świeże, słońce bardziej gorące, a roślinność piękniejsza. Przykładem takiej wyspy jest chociażby Wyspa Mauritius mieszcząca się w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, bo też tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak cudowne wakacje. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi wyspy zaś panuje wręcz rajski klimat – upalnie, słonecznie, tropikalna, niecodzienna roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy, które przeplatają się z azjatycką kulturą, indyjskimi barwami i … europejską ekskluzywnością. W hotelach bowiem panuje najwyższy z możliwych standardów. Tutaj każdy podróżnik traktowany jest wręcz po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście kosztuje – za wycieczkę do tego rodzaju egzotycznych miejsc średnio zapłacimy około 10 tys złotych. Nie będą to jednak pieniądze wyrzucone w błoto. Tak spędzone wakacje, bądź też podróż (sprawdź tanie biuro podróży) ślubna i tak dalej zapewnią niezapomnianą przygodę. Nie za często mamy okazje poczuć się niczym w raju, dlatego przy pierwszej nadarzającej się okazji zamówmy bilet i polećmy na egzotyczną wyspę, a na pewno na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.