Darmowa pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w sieci – parę wskazówek, jak jej szukać.

Prowadząc firmę, zwłaszcza małą, co jakiś czas mamy do czynienia z problemami, z jakimi uprzednio nie mieliśmy do czynienia, lub też było to kiedyś i musimy zaktualizować wiadomości w danym aspekcie. Często też pragniemy sobie ułatwić życie.

Ten tekst ma za zadanie nauczyć jak skorzystać z tego, co oferuje sieć, często w zupełności za darmo. Na początek o ułatwieniu, bez jakiego dzisiaj trudno funkcjonować, to jest o wynalazku o nazwie ifaktura.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej faktów na to zagadnienie – polecam przeczytać wszystko, co Cię interesuje na zbliżony temat.

Za pomocą elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, miejsce poświęcone na trzymanie papierów. Ifaktura to też małe koszty wystawienia i dostarczenia dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Także dostając fakturę dla siebie na jakiś zakup firmowy mamy do niej łatwiejszy dostęp w razie konieczności sprawdzenia czegoś w jej treści, jeżeli będzie ona w naszym laptopie, niż gdy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest wiele programów, w jakich może być wystawiona ifaktura, znajdziecie pośród nich również darmowe (wFirma). Kolejny temat to rozliczenia w związku z zatrudnianiem pracowników. Nie chodzi tu tylko o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik podróżuje własnym autem służbowo.

W jaki sposób najłatwiej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać zwrócone za używanie prywatnego auta w pracy? Za pomocą dostępnych w Internecie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. Wprowadzamy rodzaj auta, czyli czy ma silnik o pojemności do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub rodzaj pojazdu: motorower, motocykl. Następnie uzupełniamy miesięczny limit kilometrów ustalony uprzednio i liczbę dni nieobecności w pracy i otrzymamy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator przyda się też w przypadku, jeśli idzie na przykład o dodatkowy urlop (sprawdź propozycję) macierzyński.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, jaki podlega ciągłym modyfikacjom prawnym, a w małych firmach możemy mieć z nim do czynienia niekiedy tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Wprowadzamy konkretne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę urodzenia i otrzymujemy gotowy rezultat zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski (dodatkowy urlop macierzyński). Przy każdym naturalnie podana jest także ilość tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, iż nasz niedługi tekst zdopinguje was do szukania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w necie.