Czemu dobrze jest spożywać dużo owoców? Gdzie najlepiej je kupować?

Każdy ma świadomość tego, iż spożywanie owoców oraz warzyw jest ogromnie ważną, jak nie główną rzeczą w zdrowym menu codziennym. Nie każdy lubi wszystkie rodzaje warzyw, jednak owoce to już co innego. Na pewno duża ilość osób lubi owoce. Dlatego warto znać ich zalety oraz dowiedzieć się, w jakich miejscach najlepiej je kupować ażeby być pewnym, że są dobre?

koszyk z jabłkami

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na wstępie trzeba powiedzieć, iż spożywanie owoców to cała masa plusów i bez wątpienia ciężko je wszystkie wymienić (owoce z polski). Jednak podstawowy plus, dla jakiego wiele osób stara się jeść większe ilości owoców, to na pewno ogromna ilość różnych witamin oraz składników odżywczych, jakie dostarczają one naszemu ciału. Należy spożywać je w naturalnych pokarmach aniżeli łykać tabletki. Składniki te bowiem, lepiej przyswajalne są z jedzenia niż z tabletek.

Owoce to taki zastrzyk energii, jaki jest w stanie ożywić nasz organizm tak samo jak nasz mózg. Gdy spożywamy dużo owoców, nasz organizm wzmacnia się oraz przy okazji jest oczyszczany z różnych szkodliwych toksyn. Z pewnością też polepsza się nasza odporność na choroby. Owoce to duża dawka błonnika, który reguluje prawidłową pracę układu pokarmowego. Trzeba wiedzieć, iż częste jedzenie owoców zmniejsza możliwość wystąpienie nowotworów. Wszystko przez antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami. Dla osób, które się odchudzają z pewnością świetną informacją okaże się mała kaloryczność owoców, z powodu dużej zawartości wody.

Warto powiedzieć o tym, że gdy chodzi o owoce Polska posiada sporo swoich, rodzimych, jakie można bez problemu dostać u nas, zamiast nabywać te sprowadzane z innych państw.

Zapewne zaciekawi Cię ta oryginalna publikacja na ten wątek, więc nie czekaj – kliknij tu i przeczytaj szczegóły na ten temat!

Pewnie nie wszyscy mają świadomość ale eksport owoców to u nas ważna gałąź przemysłu (owoce eksport). Na pewno wiele osób kuszą rozmaite egzotyczne owoce leżące w sklepach, jednak zdrowiej będzie zjeść nasze polskie jabłko czy gruszkę. Nie mają one tak dużej ilości substancji chemicznych, które używane są choćby do tego, aby taki owoc przetrwał dłuższą podróż z odległego kraju.

owoce

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast nawet w Polsce dobrze jest wiedzieć skąd kupowany przez nas owoc pochodzi. W markecie nie ma takich możliwości. Raczej już możemy się tego dowiedzieć kupując owoce prosto od niewielkich sadowników. Często też zdarza się taka hurtowania owoców, jaka sprzedaje produkty wyprodukowane przez siebie w znajdujących się blisko sadach (hurtownie owoców). Wtedy sami widzimy czy taki produkt nie rośnie w pobliżu dróg szybkiego ruchu oraz nie jest zanieczyszczany choćby przez spaliny samochodów. Warto to sprawdzić.