Jaką miejscowość wybrać na urlop nad krajowym morzem?

Należy mieć świadomość co do tego, że do wakacji zostało naprawdę troszkęczasu, mimo wszystko już w tej chwili dużo osób planuje, gdzie je spędzić. Wciąż bardzo chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Decydując się na polskie morze duża grupa turystów stawia na potężne ośrodki turystyczne. Nie brakuje jednak osób, które wolą małe miejscowości, w których nie ma zbyt wielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich miejscowości jest leżących styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak nieprawdopodobna nazwa tego ciekawego miejsca? Otóż miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest terenem o dość długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Dzisiaj miejscowość ta jest nieprawdopodobnie chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Liczy mimo wszystko tysiąc danych mieszkańców, mimo to jest idealnie przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja skorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest nieprawdopodobnie rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz na stronie .

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomniano, Jantar jest miejscowością bardzo małą. Kiedy skończy się sezon życie oczywiście zamiera.

Jeżeli jest w przedstawianym tekście coś ciekawego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj obowiązkowo także tamto źródło (https://www.saleweselne.com/rawa-mazowiecka/) – tam także zobaczysz dużo podobnych informacji.

Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko wielka baza noclegowa, ale również liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta. Należy odpoczywać nie tylko na konkretnej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają ciekawe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów.

Sądzisz, że potrzebny będzie Ci kompleksowy wpis (https://www.kormoran-rowy.pl/) na ów ciężki temat? Nadchodzimy z pomocą – rzetelne informacje odszukasz na naszej kolejnej stronie.

Na turystów czeka również kursująca tak naprawdę do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki prowadzi przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze jest wiele ciekawych atrakcji, z których dla każdego znajdzie się coś wspaniałego.