Niesamowite wczasy – poznaj atrakcyjną ofertę niezapomnianych oraz pełnych wrażeń wycieczek

Wakacje to nie tylko czas letnich miesięcy. Na wczasy jest możliwość się wybrać wówczas, gdy w Polsce trwa nieprzyjemna jesienna pogoda. Pośród naszych rodaków panuje moda na podróże egzotyczne. Idealną odskocznią od codziennych zadań może okazać się Madagaskar wczasy.

Dzięki geograficznemu odosobnieniu przetrwały w tamtym miejscu przeróżne typy roślin i zwierzaków, jakich nie znajdzie się w pozostałych częściach świata. Ta niebanalna wywozem (polecamy sprawdź nas) stanowi duże bogactwo wyspy. Stolica Madagaskaru uważana jest za jedno z bardzo tajemniczych miast świata. Kolonialna architektura, strome brukowane uliczki, niekończące się schody, kamienne kościoły, domy z specyficznymi werandami nadają temu miejscu niepowtarzalnej atmosfery.

Lasy deszczowe dominują przede wszystkim w zaplanowanych na owym obszarze parkach etnicznych. Na obszarach tych występuje wiele bardzo szczególnych gatunków roślin. Żyje w tym miejscu także wiele zwierząt różnych odmian gadów, płazów i ptaków. Dlatego też lasy deszczowe pozostały objęte gardą i wpisane na listę UNESCO. Madagaskar to wymarzone miejsce na wyjazd przede wszystkim dla tych, którzy uwielbiają pierwotną przyrodę.

wyspa

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla ludzi kochających oglądanie ciekawym miejscem jest Betafo, byłe miasto królewskie,cechujące się ciekawą architekturą domów przystrojonych kratami i kutymi balkonami. Na Madagaskarze króluje silny kult przodków. Według tamtejszej tradycji ciało zmarłego oplata się w całun i składa się do grobowca. Po jakimś czasie jest ono uroczyście ekshumowane, bandażowane w nowy całun i kolejny raz układane w grobie. Grobowce nierzadko są zdobione malowidłami, z których jest możliwość się dowiedzieć, kim był nieboszczyk. Groby zwykle są oddalone od osad i uważane są za pozycje sakralne.

Kostaryka również przyciąga rzesze podróżników z wielu państw. Dostarcza znakomitych warunków do uprawiania sportów wodnych. Przyciągającą formą czynnego spędzania czasu jest windsurfing, surfing, kajakarstwo, bądź żeglowanie. Na wyspie można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, również szkółki sportów wodnych, a ceny są zbliżone do innych.