Big Data w bankowości – dowiedz się o tym problemie podstawowych informacji

Egzystujemy w czasach, w jakich nasze dane osobowe są praktycznie wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak gro podmiotów ma kompletne informacje na nasz temat. Nie jest to zaiste dobra nowość, aczkolwiek nie jesteśmy w stanie z tym nic zrobić. Będziemy musieli natomiast dowiedzieć się czegoś sporzej o tym problemie, tak by w jakikolwiek sposób umieć ochraniać własną prywatność, co dotychczasowo jest niezmiernie kłopotliwe.

Wykresy liczbowe

Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Zacznijmy od tego, iż pozyskiwanie danych przeszło już do porządku dobowego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak często udostępnia osobom trzecim swoje dane. Wiadomym jest, że jest to bardzo nieodpowiednie dla nas, tymczasem w większości wypadków jesteśmy tego absolutnie nieświadomi. Najczęściej zdarza się to w trakcie rozmowy telefonicznej, w której telemarketer zadaje pytania, które posiadają drugie dno. Osoba nie siedząca w zagadnieniu nie ma bladego pojęcia o tym problemie, więc nie świadomie podaje tej osobie każdą rzecz co ona chce posłuchać. Oczywiście przeróżne firmy pozyskują dane o klientach z najróżniejszych portali społecznościowych oraz materiałów zamieszczanych na stronach www.

Warto zdać sobie sprawę z tego oprócz tego co to jest Big Data w bankowości oraz co oznacza to dla zwyczajnego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tego typu firm niesłychanie cenne, zatem winniśmy odnaleźć zalety dla nas. Na pewno może się okazać, iż prościej dostaniemy kredyt. Jeżeli doradca będzie miał przed sobą potężną bazę danych, w jakiej będziemy posiadali pozytywne dane (zobacz pełna analiza) to bez poważniejszych problemów uzyskamy nawet spory kredyt. Należałoby wiedzieć, iż Big Data przetwarza i testuje rozmaite dane, tak aby ostateczny wynik był właściwy i zadowalający – źródło.

Temat jest ogromnie ciekawy, jednak nie da się go całego zaprezentować w tak krótkim artykule. Jeśli cokolwiek Cię zaintrygowało to trzeba przysiąść nad tematem na trochę dłużej. Jest to bardzo interesujące i każdy będzie mógł wyciągnąć jakieś, inteligentne wnioski. Czasu nie uda nam się zastopować, w związku z tym musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko w tym czasie wszystko w pewnej mierze uda nam się ogarnąć.

Powiązany artykuł –