Gdzie się udać na wspaniały urlop czyli zalety jednych z najpiękniejszych wysp na świecie, to znaczy Seszeli

Piaszczyste plaże, doskonała aura i słodkie lenistwo – z tym właśnie będą się kojarzyć dużej części z nas najpiękniejsze wakacje. Rzeczywistość przeważnie będzie nieco inna, bo czy będzie wybrzeże Bałtyku, czy rejon Morza Śródziemnego, czy też tak popularne Morze Czarne, to trudno będzie tam znaleźć spokój i ciszę. Są jednak miejsca, jakie już na zdjęciach wyglądają jak z bajki, a w rzeczywistości jeszcze bardziej niesamowicie.

Błękit oceanu, żółty piasek i słońce świecące przez większość miesięcy w roku powodują, że to o takich miejscach większość z nas marzy, żeby choć na tydzień pojechać. Do tego typu miejsc można przede wszystkim zaliczyć odległe wyspy na oceanie, położone daleko od stałego lądu. Dzięki temu, że są trudniej dostępne, to będzie tam znacznie bardziej spokojnie i kameralnie, położenie powoduje że aura przez większość część roku będzie dopisywać, a całość dopełnia nieskazitelna wywozem (polecamy sprawdź te propozycje), nie zdewastowana przez działania ludzi. Takich wysp na świecie jest całkiem sporo, a jednymi z najbardziej uroczych są Seszele, leżące na Oceanie Indyjskim.

Seszele

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Wyspy Seszele położone są około dwóch tysięcy kilometrów od afrykańskiego brzegu, już wiele lat temu przylgnęło do nich miano jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc wypoczynku na świecie. Rzeczywiście na Seszelach odpoczywają największe gwiazdy kina, estrady i znani politycy, ale mimo to są one dostępne dla większości turystów. Z pewnością przyczyniło się do tego spore poszerzenie noclegowej oferty, a także obniżenie cen lotów.

Rzecz jasna trzeba liczyć się z tym, że wycieczki do tego niezwykłego zakątka kraju będą więcej kosztować niż do Egiptu, Hiszpanii czy Grecji, wynika to przede wszystkim ze znacznie większej do pokonania odległości. Lecz magia tego niezwykłego miejsca sprawia, że coraz więcej osób zamiast tłoczyć się na plażach w jakiś afrykańskich lub europejskich kurortach wybiera ciszę, spokój i fantastyczną przyrodę. A na Seszelach nic z tego nie brakuje, bo słońce świeci tam przez większą część roku, woda jest bardzo czysta i ciepła, a i na każdej wyspie jest tyle atrakcji, że będzie co robić nawet przez długi urlop.