W jaki sposób dać sobie radę ze szczególnie ciężkim wyzwaniem, jakim bezsprzecznie jest zorganizowanie wyjazdu na łono natury?

Żyjąc w jednym z ogromnych metropolii każdego z nas od czasu do czasu, dopada zmęczenie ciągłym wyścigiem i nieustającym hałasem, będącym nieodłączną cechą, każdej dużej miejscowości. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na choćby parodniowy wyjazd, podczas którego możemy spędzić trochę czasu na łonie natury i po prostu w spokoju odpocząć. Jednakże takie przedsięwzięcie bynajmniej nie jest tak banalne jak mogłoby się zdawać. Na szczęście egzystujemy w dwudziestym pierwszym wieku i istnieją sposoby, które organizację takiej ekspedycji niezwykle nam ułatwią.

wizja - wakacje

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najważniejszych przedmiotów podczas wyprawy na łono przygody na pewno jest miejsce do spania. W tym zagadnieniu niepodzielnie królują namioty Coleman. Jednakże nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż maja one wiele plusów. Po pierwsze namioty Coleman są całkowicie odporne na wszystkie uszkodzenia i przeciekanie co, w warunkach naturalnych, zdarza się szczególnie często . To jednak nie koniec, gdyż są one również niezwykle proste w transporcie, można więc niewielką paczuszkę zapakować do samochodu razem z resztą przedmiotów. Jeśli ktoś natomiast nie ma doświadczenia w kwestii stawiania podobnych konstrukcji, namioty Coleman też nie będą stanowiły problemu, gdyż w tym przypadku jest to niezwykle proste i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. No tak, jednak na namiocie się nie kończy, ponieważ na takiej wyprawie potrzebne jest jeszcze sporo innych przedmiotów. Jednym z użytecznych nowinek jest z pewnością bielizna Merino. Za tym tajemniczym słowem ukrywa się część garderoby zapewniająca, że w czasie przygód na łonie przyrody nie zmarzniemy. Bielizna Merino wykorzystuje techniki termicznej, umożliwiającej nam zachowanie ciepłoty nawet w najbardziej mroźnych warunkach atmosferycznych, chroniąc tym samym przed przepoceniem się. Jeśli jesteśmy zwolennikami niższych temperatur i zamiast wyjazdu nad jezioro wolimy jazdę na nartach, czy desce snowboardowej, bielizna termiczna będzie wspaniałym wyborem.

Jak więc wyraźnie widoczne wyposażenie się na przygodę pozamiejską nie jest proste, niezależnie od pory roku i obecnych warunków atmosferycznych – wysokiej jakości bielizna merino jest zawsze w moim plecaku turystycznym. Jednak niezależnie czy jest mroźna zima, czy upalne lato, obecne czasy zapewniają nam sporo nowinek technicznych sprawiających, że na głowie organizującego jest znacznie mniej kłopotów.