Szkolenia PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tym określeniem. Jednak nie każdy wie co to tak właściwie jest? Dlaczego dobrze jest odbyć szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedzi na to i inne dotyczące tej kwestii pytania zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, czyli Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób można przystosować do indywidualnych potrzeb firmy. Określa szczegółowo siedem procesów najwyższego szczebla, które z kolei rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy etap realizacji projektu jest dokładnie rozplanowany i przeanalizowany co dobrze wpływa na wynik. Jest to metoda będąca polecanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, choć tak samo chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Warto również wiedzieć, że program pit 2022 program jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swoim przedsiębiorstwie?– Planowane rozpoczęcie, przebieg i zakończenie projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, – Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności.- Przebieg projektu jest kontrolowany ciągłym odwoływaniem się do nadrzędnego celu projektu nazywanym w metodyce ‚uzasadnieniem biznesowym’- Angażowanie najwyższego kierownictwa projektu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, ważne zmiany, itp. – Zagwarantowanie wczesnego ostrzegania o możliwych problemach, – Samoczynna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Odpowiednie zorganizowanie komunikacji,- Pomimo tego, że analiza wymagań np. z nie jest wprost definiowana przez PRINCE2, w razie straty projektu mamy możliwość szybkiego dotarcia do winnego.

Gdzie szukać?

Najodpowiedniejszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) stronę internetową. Nie wahaj się – poszerz wiedzę na temat opracowany w tekście.

Starczy wpisać w wyszukiwarkę dobre słowa-klucze, na przykład: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się adresy wielu stron umożliwiających wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt tego typu szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 PLN.