Fajne punkty na Słowacji i Węgrzech, które musisz odwiedzić

Słowacja oraz Węgry są pięknymi państwami. I chociaż tak naprawdę na świecie generalnie autentycznie wszystkie kraje mają turystom dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy i Węgrzy bez cienia wątpliwości powinni być bardzo dumni z własnego kraju. Bardzo dużym atutem tych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. Zwłaszcza mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbyt za daleko. A więc: jak zorganizować sobie świetną wycieczkę po Słowacji bądź Węgrzech? Na początek warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż bardzo często sądzimy, iż akurat Słowacja może zaoferować wyłącznie śliczne góry, to jednakże takie postrzeganie naszych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. Tak naprawdę akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – no przynajmniej jeśli brać pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale również negatywy. Generalnie mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie znaczy, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej poznajemy Słowację.

Poświęć chwilę i sprawdź tu szkoły językowe warszawa dodatkowe informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są bardzo ciekawe, jest ich bardzo dużo.

Weźmy chociażby w rachubę Bratysławę, a więc naturalnie stolicę naszych południowych sąsiadów. Całkiem urocze miasto, chociaż dobrze widać pewien prowincjonalizm i ślady po komunie. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy twierdzą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Oczywiście to nie wspaniały Wiedeń, który jest umiejscowiony niedaleko, ale fani zwiedzania europejskich miast z całą pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to miasto, które należy zobaczyć. W szczególności, że przecież z Warszawy oraz kilku innych dużych miast można pojechać do Bratysławy wygodnym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno opisać w tego typu tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a należy przecież jeszcze pobieżnie wymienić Węgry atrakcje. Cóż, na pewno słynne jezioro o nazwie Balaton to nadal takie miejsce, które nawet wśród Polaków wcale nie odeszło w niepamięć. Oczywiście można zapomnieć, że polscy podróżni będą w dziesiątkach tysięcy odwiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu wakacyjnego bardzo widoczne są samochody na polskich rejestracjach. Trzeba także wspomnieć, iż Budapeszt to prawdopodobnie najładniejsza europejska stolica. To zapewne mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest śliczny.