Dynamicznie rozwijający się rynek gier

Aktualnie popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już standardowe gry planszowe. Od dawna trwa wymiana zdań na temat, która konsola jest niezawodna. Konsole do gier wideo firmy Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, czyli Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, czyli gry przeznaczone wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.

Zmiana standardu konsoli do gier

Produkujący konsole starają się przewyższać się nawzajem w poszukiwaniu nowych opcji. Celem jest zaproponowanie konsumentom najlepszej rozrywki. Szczególną popularnością cieszą się gry na PS3 jak i gry na 3DS. Wciąż wzbogacane są wszelakie funkcje, w które wyposażone są konsole oraz Xbox. Gry, wykorzystujące dostępne wśród ofert akcesoria, wymagają zdecydowanie dużych zasobów energii i często zaangażowania fizycznego. Można w ten sposób połączyć różne formy spędzania wolnego czasu – sport i rozkosz płynącą z grania. Konsole mają za zadanie przede wszystkim budzić przyjemność z gry, czyli pełnić funkcję rozrywkową.

Konsole, Nintendo oraz gry na PS3, 3DS

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Problemu nie stanowi, by pod różne konsole podłączyć klawiaturę, myszkę czy dysk twardy i swobodnie korzystać z Internetu, komunikatora trenerów (zobacz oferta) oglądać filmy. Dla użytkowników przenośnych urządzeń, którym gry na PS3 trenerami (zobacz przejdź dalej) gry na 3DS sprawiają radość zarówno w drodze, na uczelni jak i w jakimkolwiek środku lokomocji, Nintendo przygotowało i dokładnie przedstawiło w ofercie konsole 3DS. Posiadają ekran, który ułatwia oglądanie obrazu w trójwymiarze, przy czym zbędne jest założenie specjalnych okularów.

Więcej możliwości oraz komfortu gry

Urządzenia Nintendo są mobilne, dlatego – tak jak inne konsole (*więcej) – potrzebują naładowanej baterii. Jest to jedna z barier, na jakie można się natknąć użytkując konsole zasilacza. Jak każdy mobilny sprzęt, konsole wyposażone są w wiele wskazanych funkcji, m.in. w WiFi, odtwarzacz muzyki czy aparat z dwiema soczewkami, z możliwością robienia zdjęć w jakości 3D. Dodatkowo producent proponuje wiele ciekawych gier znanych z dotychczasowych konsoli. Rynek gier komputerowych to jeden z najdynamiczniej pnącychsię segmentów rozrywki. Dzięki rozmaitym efektom Playstation 3 oraz gry na PS3 wydają się być coraz bardziej rzeczywiste, natomiast użytkownik ma szansę wcielić się w swojego idola w wirtualnym świecie.