Wyprawa kajakiem – idealny sposób na wakacje

Spływy kajakowe to jeden ze sposobów na znakomite oderwanie się od rzeczywistości. Mogą być nie tylko pomysłem na cały urlop, ale także idealnie sprawdzą się podczas weekendowego wyjazdu w gronie znajomych. Dlaczego? Mają wiele plusów – czytaj dalej, a dowiesz się, czemu dobrze o nich pomyśleć.

Ich najważniejszą zaletą jest niewątpliwie poprawa formy. Chcesz płynąć? Musisz wziąć się za wiosła, co angażuje pracę wszystkich mięśni. Chociaż zwłaszcza pracują ramiona, to klatka piersiowa i korpus również mogą liczyć na odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. A to nie koniec – masz możliwość obcowania ze wspaniałą naturą i urzekającymi sceneriami, wielokrotnie takimi, których nie zauważyłbyś spacerując po lądzie. Wzdłuż rzek możesz podziwiać wiele dziewiczych miejsc, do jakich wstęp mają tylko ci, którzy przemieszczają się drogą wodną.

spływ kajakowy

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Przypuszczalne jest, że natkniemy się też na zwierzęta, w tym bobry czy wydry.

Kajaki to dla wielu także dawka emocji, których brakuje im w normalnym życiu. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy wartką rzekę i zmierzymy się z przyjaciółmi, którzy będą chcieli wygrać w równym stopniu, co my. Dodatkowo wyjazd na spływy kajakowe nie potrzebuje żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy mieć chęci, znaleźć czas oraz grupkę osób, z którymi chcemy popływać. Następnie szukamy miejsca, jakie aranżuje spływy i korzystamy ze wspaniałej atrakcji. Jeżeli nie wiesz, jakiego organizatora wybrać, zweryfikuj opinie w internecie, a zorientujesz się, który z nich gwarantuje opiekę doświadczonych instruktorów oraz ubezpieczenie dla każdego uczestnika spływu.

Zaciekawił Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź wycieczki jednodniowe karpacz teraz, w tym miejscu znajduje się coś, co najprawdopodobniej także jest wartościowe.

Istotne są także dodatkowe rozrywki, np. sposobność zaplanowania ogniska, wypożyczenia namiotu lub przetransportowanie bagaży brzegiem w miejsce, w którym będziemy mieć nocleg. Oferta na .

Jeżeli zatem nie byłeś jeszcze nigdy na spływie kajakowym albo – zupełnie przeciwnie – jesteś ich żarliwym fanem, już teraz poszukaj sprawdzonego organizatora, a czekają cię niesamowite wrażenia. Sprawdź, jak znakomicie możesz się bawić i jak najszybciej wybierz się na kajaki , a zapomnisz o zwykłej rzeczywistości. To również idealny pomysł na wyjazd integracyjny, więc wyjdź z tą inicjatywą w pracy, a w następny weekend z pewnością szybciej skończycie swoje obowiązki.