Co najlepiej zobaczyć w Pieninach? Jakiego rodzaju atrakcje tam na nas czekają?

Na wakacje Polacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to w sumie jedno z najbardziej cudownych miejsc w Polsce. Pasmo to ciągnie się na długości trzydziestu pięciu kilometrów, zaś przełomy Dunajca dzielą je na 3 części.
Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

parking samochodowy

Autor: fuyuki-method
Źródło: http://www.flickr.com

W Pieninach znajdziemy wiele ciekawych miejsc, ten region jest pełen atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, lecz też fani historii i poszukiwacze skarbów. Oczywiście najbardziej popularny jest przełom Dunajca.

Nasze kolejne teksty są podobnie zajmujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj Winiety Austria i czytaj rzetelne posty. Zachęcamy!

Jest to wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, ale i zachwycają się nim przyjezdni z zagranicy.

Rzeka płynie na obszarze około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na obszarze Słowacji oraz Polski. Najbardziej ciekawa część jest między Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Pieniński Park Narodowy powstał w 1932 roku, to właśnie na jego terenie znajdziemy większość atrakcji Pienin. Ten obszar wygląda jak piękna kraina, a to dzięki wspomnianemu wcześniej Dunajcowi, ale i skalnym budowlom. W tym miejscu możemy odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe a także interesującą faunę, najczęściej są to bezkręgowce, a spośród nich gatunki owadów, których na próżno szukać w innych miejscach w naszym kraju.

W Pieniny każdego roku przybywa bardzo dużo osób, i choć może stale nie jest to tak znane miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego względu jest też spora baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny zobacz noclegi pieniny maja faktycznie bardzo dużo do zaoferowania dla każdego.

Hej, sprawdź to kufer do motocykla, jeśli do tej pory nie wiesz o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Nieważne jakiego rodzaju komfort nam odpowiada, odnajdziemy noclegi w różnym standardzie. Może więc szukamy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny – nie ma problemu, ponieważ z pewnością coś znajdziemy.