Znów nadchodzi rozliczenie PIT? Warto pomyśleć o tym, komu podarować 1% podatku

Polacy każdego roku mają obowiązek rozliczyć się na podstawie tzw. PITu. Dzięki temu mają możliwość podarowania jednego procenta swojego podatku na konto uprawnionych do tego instytucji. W naszym kraju otrzymujemy możliwość przeznaczenia procentu naszego podatku do jednej z ponad ośmiu tysięcy instytucji.

pieniądze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Od nas samych zależy komu będziemy chcieli przeznaczyć nasz procent. Jeśli nie wiemy na jaki cel chcemy przekazać, to dobrym pomysłem będzie 1% podatku lista, którą mamy szansę znaleźć w internecie. Mamy szansę wyróżnić kilka typów instytucji w których mamy szansę nadal szukać konkretnej instytucji. Wyróżniamy tak zwane podmioty do spraw trudności sytuacji życiowych a także działalności wspierających.

Ciekawi Cię istotna oferta (http://www.dzwigmar.pl/praca.html) sprzedaży takiego rodzaju artykułu? Namawiamy zatem do kliknięcia w ten link. W nim wyszukasz ich dużo więcej.

Wyróżnia się tutaj takie podkategorie, jak przede wszystkim działalność charytatywną, pomoc rodzinom w potrzebie, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów lub też rodzin zastępczych.

Drugą kategorią są podmioty ochrony zdrowia. Do tej grupy zaliczamy po pierwsze kategorie powiązane z ochroną oraz promocją zdrowia a także przeciwdziałaniu uzależnieniom. Kolejną kategorią na jaką można podarować jeden procent podatku to ochranianie praw (polecamy odwiedź stronę). Zaliczamy tutaj tego rodzaju podkategorie jak działanie na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, chronienie praw człowieka, ochrona praw konsumenckich czy też akcje na rzecz praw kobiet i mężczyzn. Następne kategorie to też przeciwdziałania bezrobociu czy też nauka oraz kultura, do której zaliczamy szkolnictwo wyższe czy też ekologię oraz ochronę zwierząt. Następną kategorią stanowią działania międzynarodowe i wspólnotowe,powiązane nie tylko z wypromowaniem regionu jak również z działalnością integracyjną z Europą. Spójrz w tym miejscu: .

Kolejne podmioty z kolei mogą skupiać się bezpośrednio na kraju i stabilizowaniu oraz promowaniu tradycji narodowej czy też promowaniu Polski za granicą. Innym rodzajem instytucji, na jakie możemy oddać jeden procent swojego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest ostatnią ogólną kategorią na którą mamy szansę przekazać swój jeden procent podatku – do wyboru jest m.in. ratownictwo a także obronność państwa. Tutaj więcej na temat: