Znów nadchodzi rozliczenie PIT? Warto pomyśleć o tym, komu podarować 1% podatku

Polacy każdego roku mają obowiązek rozliczyć się na podstawie tzw. PITu. Dzięki temu mają możliwość podarowania jednego procenta swojego podatku na konto uprawnionych do tego instytucji. W naszym kraju otrzymujemy możliwość przeznaczenia procentu naszego podatku do jednej z ponad ośmiu tysięcy instytucji.

pieniądze

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Od nas samych zależy komu będziemy chcieli przeznaczyć nasz procent. Jeśli nie wiemy na jaki cel chcemy przekazać, to dobrym pomysłem będzie 1% podatku lista, którą mamy szansę znaleźć w internecie. Mamy szansę wyróżnić kilka typów instytucji w których mamy szansę nadal szukać konkretnej instytucji. Wyróżniamy tak zwane podmioty do spraw trudności sytuacji życiowych a także działalności wspierających.

Interesują Cię dane na przedstawiany temat? To bardzo dobrze, ponieważ posiadamy polecany wpis, który ma wyłącznie informacje, których właśnie potrzebujesz.

Wyróżnia się tutaj takie podkategorie, jak przede wszystkim działalność charytatywną, pomoc rodzinom w potrzebie, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów lub też rodzin zastępczych.

Drugą kategorią są podmioty ochrony zdrowia. Do tej grupy zaliczamy po pierwsze kategorie powiązane z ochroną oraz promocją zdrowia a także przeciwdziałaniu uzależnieniom. Kolejną kategorią na jaką można podarować jeden procent podatku to ochranianie praw (polecamy odwiedź stronę). Zaliczamy tutaj tego rodzaju podkategorie jak działanie na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, chronienie praw człowieka, ochrona praw konsumenckich czy też akcje na rzecz praw kobiet i mężczyzn. Następne kategorie to też przeciwdziałania bezrobociu czy też nauka oraz kultura, do której zaliczamy szkolnictwo wyższe czy też ekologię oraz ochronę zwierząt. Następną kategorią stanowią działania międzynarodowe i wspólnotowe,powiązane nie tylko z wypromowaniem regionu jak również z działalnością integracyjną z Europą. Spójrz w tym miejscu: .

Kolejne podmioty z kolei mogą skupiać się bezpośrednio na kraju i stabilizowaniu oraz promowaniu tradycji narodowej czy też promowaniu Polski za granicą. Innym rodzajem instytucji, na jakie możemy oddać jeden procent swojego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest ostatnią ogólną kategorią na którą mamy szansę przekazać swój jeden procent podatku – do wyboru jest m.in. ratownictwo a także obronność państwa. Tutaj więcej na temat: