Pozycjonowanie w wyszukiwarce – jak przypodobać się wyszukiwarkom

Czy ktokolwiek wyobraża sobie życie bez sieci? Ja nie potrafię… Globalna sieć już na stałe zadomowiła się w miejscu pracy oraz naszych domach. Ktoś mógłby powiedzieć, że ludzie potrafili się komunikować skutecznie już dawno temu a ja pytam co to była za komunikacja? Owszem – można było wysłać wiadomość pocztą i czekać (nigdy tak na prawdę nie wiadomo ile) aż adresat otrzyma (lub nie) naszą wiadomość.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aby być pewnym iż ją otrzymał musieliśmy czekać tyle samo czasu na odpowiedź lub potwierdzenie. W późniejszym okresie umożliwiono nam niemal natychmiastową komunikację za pomocą telegrafu lub telefonu jednak za pomocą tych wynalazków mogliśmy jedynie przesyłać krótkie komunikaty i głos co jedynie częściowo oddawało proces komunikacji. Radio i telewizja z kolei pozwalały na przesyłanie informacji tylko w jedną stronę co uniemożliwia równoczesne wysyłanie i odbieranie informacji.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w treści zamieszczony w tamtym miejscu tekst. Są w nim inne tego rodzaju informacje. One też podnoszą taką problematykę.

To internet dał nam szybką, dwustronną i niezawodną komunikację, w której treść komunikatu mogła być praktycznie dowolna.

Internet zyskał swoją ogromną popularność w głównej mierze dzięki stronom www (World Wide Web), na których można było zamieszczać coraz ciekawsze treści. Liczba stron internetowych zaczęła rosnąć w tak dużym tempie, że powstała potrzeba stworzenia szybkiego narzędzia do wyszukiwania interesujących nas treści. Jedną z pierwszych popularnych wyszukiwarek była jednak od pewnego czasu najbardziej znaną i zyskującą coraz więcej zwolenników jest W tym momencie nasuwa się pytanie jak wygląda kwestia poprawności wyników wyszukiwania w stosunku do wysyłanych zapytań i czy internauta ma w ogóle wpływ na wyświetlane wyniki. Tematem tym zajmuje się branża pozycjonerska albo w skrócie – SEO.

SEO (z ang. Search Engine Optimization) to w dokładnym tłumaczeniu optymalizacja silnika wyszukiwania a po ludzku – pozycjonowanie stron w internecie. Niewiele ludzi wie, że internauci mają wpływ na wyniki wyświetlania stron dla wszelkich zapytań. Rozwinął się już nawet branża zajmująca się tylko tym konkretnym zagadnieniem. Mimo iż jest to dalej branża niszowa, to na naszym rynku jest już kilku poważnych graczy zajmujących się pozycjonowaniem. Na czym polega ich praca? Tego nikt nie wie, gdyż każda z firm broni dostępu to swoich danych tak aby jak najlepiej je wykorzystać z zyskiem dla siebie. W sieci jest jednak dużo wiadomości na ten temat np. na stronie także każdy użytkownik może poznać podstawy SEO w kilka minut.

Aby efektywnie wypozycjonować stronę www należy zawsze przestrzegać zaleceń Google. Przejrzystość strony oraz obecność pozycjonowanych fraz to podstawa. Historia interesującej nas domeny, również ma wpływ na jej pozycję wśród wyników wyszukiwania. Jeżeli planujemy sztucznie wpływać na pozycję strony, powinniśmy uważać aby robić to w sposób bezpieczny to znaczy taki, który uchroni nas przed dodaniem tej strony do filtra bądź całkowitego usunięcia z wyników wyszukiwania. Taki sposób pozycjonowania, który jest zgodny z zaleceniami Google nazywa się w naszym kraju etycznym pozycjonowaniem. Poważne firmy zajmujące się pozycjonowaniem stosują tylko takie praktyki, które są uznane za etyczne. Profesjonalni pozycjonerzy posiadają zaplecze oraz podpisują umowy partnerskie z dużymi serwisami internetowymi, co umożliwia im skuteczne działanie.

Pozycjonowanie jest procesem tak złożonym, a mechanizmy wyszukiwania Google zmieniają się tak często, że aby zawsze być na bieżąco z tematem powinno się cały czas śledzić zmiany na tym trudnym rynku. Widzimy więc, że jest to praca dla pasjonatów a nie dla ludzi chcących szybko zarobić duże pieniądze przy małym nakładzie pracy. Pozycjonowanie to również proces długoterminowy co często odstrasza ludzi pragnących szybkiego zarobku. Jeśli i Ty planujesz zostać pozycjonerem powinieneś zacząć zgłębiać ten temat już dziś.

Ten tekst jest niezwykle interesujący? Jeśli także tak uważasz, to wejdź na polecany wpis (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-57-GoPro-1-Million-Dollar-Challenge/61), który posiada równie wartościowe informacje.

/J]