Radujmy się jedzeniem

Współczesny styl życia dużej ilości osób bardzo odbiega od ideału. Wiecznie gdzieś biegniemy. Po drodze jesteśmy narażeni na mnóstwo stresujących sytuacji. Nie wiemy, jak dobrze relaksować się. Już nawet zapomnieliśmy, kiedy byliśmy ostatni raz na wakacjach z całą rodziną.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia
Nawet w wolne dni od pracy załatwiamy mnóstwo spraw i nie potrafimy zebrać potrzebnych sił na następny pracowity tydzień.

Ale naszym najpoważniejszym grzechem jest zła kultura jedzenia. Podczas tygodnia wrzucamy do własnego żołądka same śmieci. Zazwyczaj podczas przerw obiadowych w pracy odwiedzamy bary szybkiej obsługi, gdzie wcinamy ze smakiem ociekające tłuszczem przekąski.

To wszystko popijamy hektolitrami kawy, która wypłukuje z naszego organizmu niezmiernie cenny magnez, który jest odpowiedzialny za odpowiednią pracę naszego mózgu. I chociaż cały czas opychamy się różnego rodzaju przekąskami, bywamy tak naprawdę niedożywieni. W naszym komórkach brak mnóstwa kluczowych składników odżywczych.

Przez to, tak szybko łapiemy przeziębienia. Ciągle jesteśmy niewyspani i poddenerwowani. Nasz organizm daje nam wyraźne sygnały alarmowe, które my wciąż ignorujemy.Takie szalone tempo może okazać się przyczyną wielu wyjątkowo ciężkich chorób. Dlatego warto pomyśleć o naszym zdrowiu (zobacz swiatleku) i już teraz zmienić dotychczasowy styl żywienia. Przede wszystkim, postarajmy się przyrządzać jedzenie samodzielnie. Niech to będzie dla nas świetną zabawą, a nie tylko koniecznym obowiązkiem, który chcemy jak najprędzej odbębnić. W internecie odnajdziemy wiele interesujących pomysłów.

Łosoś z szafranem, czy też makaron durum z sosem carbonara to potrawy, którymi zachwycimy naszą rodzinę. Pamiętajmy o zupach, które są niezmiernie istotnym składnikiem naszego codziennego jadłospisu. Spróbujmy czegoś nowoczesnego, jak na przykład zupa meksykańska, czy krem z brokułów.

I nauczmy się tego, że jedzeniem należy się rozkoszować. Dlatego postarajmy się chociaż jeden posiłek w ciągu dnia spożyć w gronie rodzinnym. Zróbmy wszystko, aby ten czas był naprawdę wyjątkowy i cieszmy się wspólnym ucztowaniem.