Co robić w Grecji?

Pobyt w Grecji wiąże się głównie ze słoneczkiem, piaszczystą plażą oraz morzem. Warto jednak pamiętać, że są w tym miejscu również czarowne góry oraz kusząca obfitością przyroda, a przez to doskonałe warunki, ażeby zażyć nieco ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na dobre. W grę wchodzą górskie eskapady, ale również żeglowanie.

polecamy

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma zapewne lepszego miejsca do uprawiana sportów wodnych aniżeli Grecja, a zwłaszcza jej wyspiarska część. Cudowna słoneczna pogoda, ciepłe i niczym niczym nie ograniczone wody z dogodnym dojściem do plaż jak też silny wiatr – oto znakomite warunki dla każdego miłośnika wodnego szaleństwa.

Największą popularnością cieszą się windsurfing oraz kitesurfing. Pewne ośrodki na wyspach uczęszczane są jedynie po to, aby rozpocząć tam lekcje albo doskonalić swoje zdolności w tej dziedzinie. Najbardziej popularne szkoły mają lokale na przylądku Prasonisi czy w mieście Palaiochora. Coraz nagminniej możemy trafić do ośrodka kierowanego przez Polaków uznawanych zresztą w Grecji za doborowych instruktorów.

Aby zacząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednakże podróżować od razu do jednego z tych sławnych miejsc. Starczy znaleźć cichą zatoczkę z delikatną bryzą od morza.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy thenorthface naszego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twe wątpliwości.

Na pewno będzie można tam tanio wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać z kompetentnej porady – zobacz koniecznie.

Sprytnym projektem na urlop z przygodą wodną jest również odwiedzanie wysp dzięki charterowi jachtów. Daje on tak naprawdę niczym nieograniczone opcje, uzależnione jedynie grubością portmonetki i naszymi umiejętnościami. Z wieloma przedsiębiorstwami zdołamy umówić się na zwrot łodzi w całkowicie innym miejscu niż port zaokrętowania, jest to ogromnie wygodne. Najlepsze okoliczności panują wiosną lub jesienią. Latem ceny są wysokie, natomiast intensywny oraz porywisty wiatr wymaga większego doświadczenia.

Jeśli masz chęć pożeglować w Grecji nie czekaj, napisz w wyszukiwarkę zdanie: Grecja wczasy lub last minute all inclusive, a uzyskasz mnóstwo rezultatów.

Jeśli bardzo intryguje Cię nakreślana w tym miejscu problematyka, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym pokrewne tematy.

Jeżeli jednak żeglowanie z różnych powodów nie jest naszą domeną, można skorzystać z rejsu miejscowym promem jakich pływają tutaj setki. Będzie szansa na odbycie romantycznej eskapady oraz zobaczenia otwartego morza.