Jak przygodę zabawę z łyżwami czyli krótki poradnik dla każdego chcącego szybko się nauczyć jeździć

Zimowa pora w mieście wcale nie musi być nudna, na pewno można znaleźć wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Do wyboru są przecież baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się założenia łyżew także lodowiska. W wielu miastach są kryte ślizgawki, czynne bez względu na aurę, a jeżeli tylko robi się odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska na wolnym powietrzu.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Lecz sporo osób rezygnuje z udania się na ślizgawkę, ponieważ nie umie jeździć, i uznaje to za niezwykle trudne. Inni się z kolei tłumaczą nieposiadaniem swoich łyżew, ale także jest to po prostu zwykła wymówka. Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdej ślizgawce funkcjonują wypożyczalnie, gdzie za kilka złotych można pożyczyć parę łyżew. Oczywiście jeżeli ktoś planuje większą ilość jeżdżenia, to warto zakupić swoje, lecz do kilku wizyt na lodzie w zupełności wystarczy wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się przeważnie od paru do piętnastu złotych, tak więc nie jest to bardzo drogo, podobnie zresztą będą się kształtować ceny za ślizgawkę.

O ile łyżwy figurowe da się bez żadnego problemu pożyczyć, to kłopotliwe dla niejednej osoby będzie to, że zupełnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo wydaje się to ogromnie trudne, szczególnie z utrzymaniem równowagi na lodzie. Jednak wystarczy trochę treningu i zapoznania się z podstawami, żeby w pełni się cieszyć tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na taflę lodu, można trochę pochodzić na łyżwach, w ten sposób można się zacząć uczyć utrzymywania równowagi. Po wejściu na lód na początku można się przytrzymywać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie. Nie trzeba przejmować się tym, że można upaść, czy będzie się stać w miejscu, każdy kto umie jeździć też tak zaczynał dawno temu. Kiedy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to następnym etapem będzie próbowanie jazdy. W tym celu należy się lekko odpychać na zmianę łyżwami, przez co wolno zacznie się jechać do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu trzeba również nauczyć się hamowania, to także jest niezwykle ważny element jazdy na łyżwach. Polecamy stronę