Sposoby na znalezienie tanich przelotów

Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka kwota, szybkość i zachęcająca promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Aktualnie jest to nie tylko możliwe, ale całkiem łatwe. Jeśli nauczymy się kilku ważnych kwestii, w różne zakątki świata polecimy za niewielkie pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: czujność

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Warto również zgłosić chęć otrzymywania newslettera danej linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na przeszukanie paru stron internetowych, by powiększyć szanse na tanie latanie w interesującym nas kierunku i najkorzystniejszej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy dużo zaoszczędzić na koszcie podróży, jeżeli uszczuplimy nasz bagaż. Gdy wybieramy się w niedaleką podróż, nie powinniśmy brać ze sobą tak wielu rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się nierealne, ale to tylko pozory. Przeważnie dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania i akcesoria składające się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną wyprawę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach dużo tańsze, niż u nas, z tego względu nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za bagaż. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty podróży oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest ważne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeżeli trafimy na bardzo dobre oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest naprawdę niewiele, gdyż ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Norwegii lub Peru.

Wykonaj krok naprzód oraz zobacz co posiada praktyczna propozycja – odnalezione na niej informacje wciągną Cię kompletnie, ponieważ są zajmujące.

Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na nabycie biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo w tym czasie lata najwięcej osób i cena często jest wyższa.