Niełatwe poszukiwania pracy

Na rynku pracy jest coraz ciężej i dobrze to znają nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Dobrze napisane CV to podstawa, jednak nie musi wystarczyć. Pracodawcy kierują swoją uwagę bardzo często na zawodowe przygotowanie, więc to nie tylko kwestia wykształcenia jest problemem.

Kilka lat temu jedyną drogą dla szukających pracy była praca za granicą. Tuż po zdaniu matury, bez żadnych studiów, wielu młodych osób wyjechało do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. Zwykle to była praca fizyczna, przy remontach, a kobiety pracowały w kuchniach restauracji i hoteli. Obecnie wszystko się zmieniło.

W dzisiejszych czasach zagranicą o pracę jest trudniej, chociaż ciągle jest lepiej niż u nas. Bezrobocie w Irlandii dotknęło część ludzi i popchnęło ich do powrotu. Jednak zagraniczna praca to chwilowe zajęcia na zmywaku.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten odnośnik – jest tutaj bardzo świeża treść odnośnie opisywanej tematyki.

Nie pamiętamy, że to opcja właśnie dla wykształconych, żądnych wiedzy i doświadczenia. absolwenci największych uniwersytetów coraz częściej szukają pracy w Irlandii i Wielkiej Brytanii, często z sukcesem.

Sukces Polaków w DublinieDobre CV, angielski na wysokim poziomie i przede wszystkim list motywacyjny po angielsku otwierają zagraniczny rynek pracy. Siedziba Google w Dublinie z otwartymi ramionami zatrudnia Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że zdolni ludzie zdecydowanie uciekają z Polski. Warto też szukać pracy w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi eksperci są tam doceniani, a doświadczenie, które dostają pozwalają na pracę w największych firmach w naszym kraju.

Praca i życie w obcym krajuW Irlandii stale przebywa mnóstwo Polaków. Niektórzy mają tego dosyć, chociaż inni uważają nas za dobrych specjalistów. Za pewne to nie jest literackie życie na wygnaniu. Są polskie restauracje i całe osiedla, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. W dodatku funkcjonują nasze biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i upraszczają sprawy papierkowe.

Nasi rodacy pracujący tam od lat budują całe grupy również w Sieci. Gromadnie decydują się na szkoły dla dzieci, doradzają sobie w funkcjonowaniu w obcym kraju. praca (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-odprawa-emerytalno-rentowa-dla-pracownika)

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie