Jak urządzić nowoczesne biuro tak aby skupić się na branży danej firmy, charakterze właścicieli oraz charakteru jaki firma przedstawia?

Coraz więcej firm powierza znawcom w dziedzinie architektury wnętrz urządzenie swego lokum tak aby biuro i firma odzwierciedlały swój charakter. Nieraz już pracodawca całkiem zmienia przekonania na temat wpływu otoczenia na nastrój pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.

w sali konferencyjnej

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro powinno być wizytówką firmy. Urządzając nowoczesne biuro trzeba skupić się na specjalności danej firmy, charakterze właścicieli oraz charakteru jaki firma przedstawia. Dzisiaj możemy z pewnością ukształtować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim dobre wrażenie na petentach odwiedzających je. Dzięki dobrej aranżacji lokalu, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z twoich usług (pewnie okaże się przydatne: ). W nowoczesnym biurze ważni są pracownicy którzy tam pracują. Inaczej umeblujemy pomieszczenia dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a odmiennie dla księgowych czy prawników. Istotne jest, aby osoby pracujące tam, mogły utożsamiać się z miejscem pracy. Przestrzeń powinna pobudzać dodatnio do postępowania. Jasne przestrzenie z silnymi akcentami kolorystycznymi wprowadzają współczesny charakter i design. Urządzając biuro, należy pamiętać o tym, co ma sobą wyrażać. Co innego jest przecież wymagane u kosmetyczki a co innego u lekarza – Stosownie zaprojektowane biuro i firma to znakomita wizytówka.

Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to rozwiązanie na nowoczesne biuro. Górują tu monochromatyczne kolory: biały, czarny i szary. Niewielka ilość energetycznej czerwieni doda całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może być ozdobiona strukturą naśladującą beton. Na jej tle możemy ustawić oryginalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą pomalowaną farbą tablicową. Białe meble dyskretnie wtopią się w tę wyszukaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie.Kolejną propozycją może być podobnie nowoczesne i designerskie biuro (szczegóły w podanym źródle) ale pachnące surową Skandynawią. Styl dostosowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi.

Do tego oryginalne, piękne schuttersy, kamienna ściana również w bieli. Jedna ściana może być przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, oryginalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, możemy jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby magnetycznej stworzy nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz również przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić także kącik wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Dużo osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.