Czy warto łączyć etat z pracą we własnej firmie

Zarabiając na etacie czujemy się pewnie, albowiem ochrania nas prawo pracy. Mamy rozliczne uprawnienia pracownicze, tj. na przykład urlop, pracodawca opłaca za nas składki ZUS jak też chorobowe, nie mamy powodu zatem się tym martwić. Ba, nawet nie musimy samodzielnie rozliczać podatku jeśli nie chcemy wykorzystywać ulg podatkowych. Takowe podejście najlepsze jest dla tych osób które nie pragną prowadzić czy nie mają pomysłu na własny biznes.

Jeśli jednakże masz pomysł na prywatny interes, ale obawiasz się ryzyka, niezłym pomysłem może być umowa o pracę i działalność gospodarcza. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zyskać jeżeli chodzi o składki ZUS, ponieważ jesteśmy już pracownikiem na umowę o pracę i zarazem posiadaczem przedsiębiorstwa. Występuje zbieżność płatności składek , skutkiem tego mamy możność opłacania dużo niższej składki firmowego ZUS-u (z zastrzeżeniem jednak że na mocy umowy o pracę nasz dochód jest równy co najmniej minimalnemu wynagrodzeniu).

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź informację (https://radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/) opisującą podobny temat. Najprawdopodobniej ona także Cię zainteresuje.

Jest to moim zdaniem niezłe rozwiązanie dla tych biznesmenów którzy dopiero rozpoczynają aktywność albo ich działalność z założenia ma stać się dodatkowym źródłem dochodu. Przykładowo pracuję jako buchalter w jakiejś firmie lecz moim hobby jest wyrób biżuterii.

podatki wzrosty zarobki

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Chcę w sposób legalny zarabiać na moim hobby więc zestawiam umowę o pracę i działalność gospodarczą. Jest to wówczas doskonałe rozwiązanie.

Jeśli myślisz, że wiadomości zaprezentowane w tym wpisie są absorbujące, kliknij też ten link – to unikalna witryna (http://www.stern-przysiegly-holenderski.pl/co-to-jest-bsn-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-holenderskim-numerze-socjalno-fiskalnym/), na której przeczytasz pokrewne tematy.

Gdy już nasz biznes nabierze prędkości, prawdopodobnie będziemy chcieli rozwinąć naszą firmę, co może wymagać rozbudowy albo zmodernizowania już posiadanych urządzeń. Najlepiej postarać się w takim przypadku by zwiększenie wartości środka trwałego w danym roku podatkowym nie przewyższyło 3500 złotych. W tenże sposób będziemy mogli zaliczyć owe koszta do „kosztów uzyskania przychodu”, co może być niezwykle korzystne, a równocześnie usprawnimy swoją pracę.

Zwiększenie wartości środka trwałego to przykładowo nabycie przez grafika komputerowego większego dysku do komputera na jakim realizuje on swoją pracę bądź zakup wydajniejszego oprogramowania do tego komputera, ewentualnie innego niezbędnego sprzętu. Gdy już uznamy iż nasza działalność gospodarcza jest stabilna, można zrezygnować z etatu. Mamy obowiązek wówczas wykorzystać zaległy urlop u dotychczasowego chlebodawcy.